Вторник , 15 октября 2024
На замітку:
Головна / Вагітність і пологи / Грудне вигодовування / 21 міф про грудне вигодовування малюків
Міфи про грудне вигодовування
Міфи про грудне вигодовування

21 міф про грудне вигодовування малюків

Найбільша проблема грудного вигодовування в тому, що ми не тим людям задаємо питання і не тих слухаємо. При всій повазі до нашим мама і бабусь, дільничних педіатрів, більшість з них годували грудьми дуже недовго і рано виходили на роботу. У них немає досвіду вирішення багатьох важких ситуацій, їм навіть ніколи було думати про це. Ще кілька десятків років тому жінки мало знали про це, як кажуть, пливли за течією.

У результаті жінка, що вийшла з пологового будинку з конвертиком, чує з усіх боків стільки міфів і страшних порад, що не допомагає налагодженню годування груддю. Причому саме близькі наполегливо доносять свою точку зору, міфи навішують і гнуть свою лінію. Начебто з добрих спонукань. Але результат часто сумний.

Я знаю багато прикладів, коли така «допомога» старших призводила до того, що дитина швидко залишалася без грудного молока. Одні і ті ж фрази:

  • Порода в нас така, що ми всі немолочні.
  • Молоко у тебе погане, він не наїдається.
  • Над дитиною не знущайся(як легко налякати маму!).
  • Ти занадто часто годуєш!
  • Дивись, яке молоко нежирне!
  • Молоко – це їжа, тому треба додатково поїти водою.
  • У тебе плоский сосок і незручний.
  • Груди у тебе маленькі, молока немає!
  • Зціджуйся частіше, дивись, як мало в тебе молока!
  • Годуй сумішшю — і видужає швидко, і спати буде довше.

Я вже мовчу про те, як радять скоріше давати яблучний сік або навіть робити соску з шматочка сала….

Так от, давайте про міфи. Їх дуже багато. Вони ростуть з різних місць, але ми посилено у кожен з них — віримо.

МІФ 1:ЦЕ ПРОСТО І БЕЗБОЛІСНО

Неправда. Спочатку дуже боляче. З незвички. Діти володіють небаченою силою затиснення грудей щелепами. Додайте неправильний захват і отримаєте тріщини, і неймовірну біль при годуванні. Тому саме в перші дні потрібно особливо уважно стежити за тим, як саме малюк бере груди! І бути готовою, що в перший раз може бути неприємно, боляче і важко.

МІФ 2:ГОДУВАТИ ТРЕБА ПО ГОДИНАХ

Годування раз в три години придумала Крупська, у якої своїх дітей не було. Це робилося для того, щоб мама відразу могла стати до верстата, хоча б на неповний день. Діти різні і їдять по-різному. Шлунки малюків — маленькі, і вони їдять часто і потроху. І це нормально. Крім того, груди — це не тільки їжа, а набагато більше.

МІФ 3: Є ГРУДИ, А Є СОСКА. НЕНОРМАЛЬНО, ЯКЩО ДИТИНА ВИСИТЬ НА ГРУДЯХ

Для новонародженої дитини мама — це все. І головна частина мами для нього в перші місяці — це груди. Через них він отримує і їжу, і тепло, і любов. Він відчуває близькість мами, грудне молоко його заспокоює, знеболює, наповнює спокоєм. А крім того, допомагає покакати, позбавитися від дискомфорту, заснути, пізнати світ і так далі. Тому маленькі діти весь час висять на грудях. І це нормально.

МІФ 4:МОЖНА ПЕРЕГОДУВАТИ ДИТИНУ ГРУДНИМ МОЛОКОМ

Перегодувати можна сумішшю. Молоко перетравлюється зовсім інакше, і засвоюється по-іншому. Так, дитина може зригувати, але і це теж нормально. Його незрілий травний тракт перші місяці налаштовується на нові функції.

МІФ 5: ТРЕБА ВИЖИТИ ДИТИНУ ДО І ПІСЛЯ ГОДУВАННЯ

Ні в якому разі! Це додасть вам нервовості, ви будете весь час думати про якісь грами і втратите найважливіше — спокій. Такі зважування — перший крок до втрати молока. Чи достатньо дитині їжі перевіряють по мокрих пелюшках протягом дня. Пісяє не менше 10 разів? Отже, молока вистачає. Навіть якщо малюк не пухкий (як у рекламі). Він і не зобов’язаний бути пухким і товстеньким. У кожного малюка є своя конституція.

МІФ 6: ПЕРЕД КОЖНИМ ГОДУВАННЯМ ТРЕБА МИТИ ГРУДИ З МИЛОМ

Дитині важливий запах мами, а не мила, а крім того, ви таким чином намиваючи груди можете зробити шкіру надмірно сухою і чутливою. І годувати стане дуже неприємно. Якщо ви миєтеся хоча б раз в день, ваші груди вже досить чисті для немовляти, який таким чином ще й отримує імунітет до звичних у вашому будинку мікроорганізмів.

МІФ 7: Є НЕМОЛОЧНІ ЖІНКИ

Найбільший міф. Розмір грудей значення не має. За статистикою, якщо не помиляюся, лише не більше 5 відсотків жінок не можуть годувати груддю. У них взагалі немає молока. Але якщо у вас молоко прийшло, то ви — молочна. Ви, може бути, багато чого не знаєте, не розумієте і боїтеся. Але ви можете годувати. Для того, щоб годувати грудьми потрібно… Годувати грудьми! Як можна частіше.

МІФ 8:МОЛОКО СКІНЧИЛОСЬ, ГРУДИ М’ЯКІ І В НИХ НІЧОГО НЕМАЄ

По-перше є така штука як лактаційна криза. В 3 тижні, 3 місяці, 6 місяців. Потреби дитини різко зростають, у неї відбувається стрибок зростання, а грудям потрібен час на перебудову. І найкраще, що ви можете зробити — це лягти поруч з дитиною, кинути всі інші справи і годувати, годувати, годувати. Через 2-3 дні все прийде в норму.

По-друге, через якийсь час лактація встановиться, і це означає, що молоко буде приходити під час годування, а не просто прибувати, коли йому припече. Вам буде складно зцідити. Але це не означає, що молока немає. Це означає, що «завод працює під клієнта», так сказати, під замовлення.

І так само, молоко не може зникнути миттєво. Для цього йому потрібно кілька тижнів.

МІФ 9: ДІЄТА

Ох скільки знаю мам, яких майже змусили сісти на гречку після пологів. Найцікавіше, що живіт у дитини все одно болить, личко — цвіте. Хоча мама вже в повній депресії, тому що їй взагалі нічого в цьому світі не можна.

Я дотримуюся думки, що мама повинна їсти все, крім тих продуктів, від яких у неї самої підвищене газоутворення і алергія. Все інше не тільки можна, але і треба. Нехай в невеликих кількостях, але ваш організм вам скаже спасибі за вітаміни і задоволення від їжі.

І так, в перші місяці всі дітки «цвітуть» незалежно від харчування мами. Їх організм налаштовується на життя в цьому світі, і далеко не завжди це алергія. Алергія найчастіше зустрічається у дітей батьків-алергіків, в мегаполісах і при сумнівній якості харчування мами.

МІФ 10:МОЛОКО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ХАРЧУВАННЯ

«Нежирне воно у тебе і рідке. Особливо, якщо ти м’ясо не їж». «Дитина не наїдається, бо ти мало їси». Дивно, але в блокадному Ленінграді в стані голоду жінки не тільки годували грудьми, але ще і відгодовували карапузів, хоча самі нічого не їли.

Молоко це не похідна від продуктів, які ми з’їли. Процес його формування складніший. Молоко може вироблятися із наших запасів в тілі, наприклад. Тому їжте те, що хочеться і скільки хочеться. І не слухайте таких помічників. Якщо ви при своєму харчуванні відчуваєте себе добре, то і дитині буде добре.

МІФ 11: ГРУДИ ТРЕБА РОЗЦІДЖУВАТИ

Після пологів багато мам намагаються груди  розцідити. Така потреба виникає, коли в грудях є застої і ущільнення, а дитина до них не добирається. У всіх інших випадках це шкідливо. Тому що, чим більше зціджуєш, тим більше молока знову приходить (і знову застій), і тому що зціджування часто завдає грудям травм, і тому що в будь-якому випадку найкращий «насос» — це малюк, він і застої «прочистить» краще, ніж молокосціджувач.

Зціджування має сенс, якщо ви дитину інший раз залишаєте і йдете по справах. І, знову ж таки, при серйозних застоях (але краще тут «використовувати» малюка).

МІФ 12: ДОГЛЯД ЗА ГРУДЬМИ НЕ ВИМАГАЄ БАГАТО УВАГИ

Неправда. Їх дійсно треба берегти. З першою дитиною багато мам стикаються з застоями і лактостазами, які можуть переходити в мастити, з тріщинами, молочницею грудей та іншими проблемами. Тому за станом грудей потрібно стежити і бути з ними акуратною. Не переохолоджувати і не травмувати.

МІФ 13:МОЛОКО ПОГАНЕ…

Молоко мами не може бути поганим за визначенням. Воно підлаштовується під дитину і її сьогоднішній стан. Іноді воно жирніше, іноді — більш водянисте. І це норма. Молоко матері — це енергія любові. Вона може бути поганою?

МІФ 14: СУМІШ ПОЖИВНА, ТРЕБА ДАВАТИ ЇЇ НА НІЧ, ЩОБ МАЛЮК КРАЩЕ СПАВ

Вона дійсно калорійніша, але і створює на ШКТ малюка дуже велике навантаження. Це не так вже й просто. Одна справа, коли мама дійсно не може годувати грудьми (різні випадки бувають), інша, коли вона хоче таким чином відпочити. Ви ж не будете дитину 3 років годувати бургерами з картоплею фрі, щоб вона краще спала, правда?

МІФ 15: ЗЦІДЖУВАННЯ ПОКАЖЕ, СКІЛЬКИ МОЛОКА

Ні! Як і зважування, це лише витратить ваші нерви! Дитина висмоктує з грудей більше, ніж ви можете зцідити. А зціджується у вас в основному переднє молоко — водянисте. Коли лактація встановиться, ви взагалі мало чого зможете зцідити, молоко буде вироблятися за запитом дитини.

МІФ 16:ДОПОЮЙ МАЛЮКА ВОДОЮ

Якщо ви живете не в Африці, і за вікном у вас цілодобово не 40 градусів спеки, то не треба нічим додатково поїти. Переднє молоко — це як раз водичка, і в спекотні дні його стає більше. Організм сам пристосовується, щоб дати дитині те, що їй потрібно.

МІФ 17: СОСКИ І ПЛЯШЕЧКИ НЕ ШКІДЛИВІ

Це не так. З пляшечки смоктати простіше, тому діти на змішаному вигодовуванні часто переходять дуже швидко тільки на суміш. Для малюка пити з грудей — це праця, (подивіться, як вони крапельками поту покриваються при цьому).

МІФ 18: ГРУДНЕ МОЛОКО НЕ МАЄ У СКЛАДІ ВІТАМІНІВ

Тому треба у дитину запихати різні хімічні «корисності», в три місяці, звичайно, пора давати сік з пакету, який зберігається півроку і не псується, ось точно є вітаміни!

Якщо мама добре харчується і збалансовано (а не тільки гречкою або фаст-фудом), якщо вона сама отримує вітаміни з їжі, то і з молоком все відмінно. Повірте, це не просто якась рідина, вчені в лабораторіях не можуть відтворити весь процес так, щоб з трави і їжі отримувати молоко без участі мами (будь то жінка або корова). Це загадка для вчених і найцінніший дар для матері і малюка.

МІФ 19: ПОВЕРНУТИ ДИТИНУ ДО ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕ МОЖЛИВО

Коли дитина відмовилася від грудного молока на користь пляшечок, ми здаємося і вважаємо, що процес незворотній. Але я знаю багато історій, в яких мами своїм терпінням і вірою все ж повернули дитину до грудей. Наприклад, після довгої розлуки, після курсу лікування і так далі. Це можливо, хоча вимагає терпіння. І чимало.

МІФ 20: ТРЕБА СИДІТИ ВДОМА

Не будеш же грудьми трясти тут і там! Це теж міф. Вже існує безліч різних варіантів одягу для годування в публічних місцях, коли ваші груди ніхто не бачить, а дитина їсть. Існують і спеціальні накидки, під які малюка можна сховати. А можна і просто під великим шарфом ховатися. У багатьох місцях є кімнати для годування (хоч далеко не скрізь). В слінгу, знову ж таки, можна годувати непомітно для інших. І це дуже зручно, до речі — не потрібно шукати, де воду підігріти, де розвести суміш, так банки тягати з собою не потрібно. Все з собою, оптимальної температури і консистенції. І безкоштовно!

МІФ 21: ГОДУВАННЯ ПСУЄ ФОРМУ ГРУДЕЙ

Форма грудей у будь-якому випадку зіпсується. У бабусь в 70 років груди не будуть пружними, як м’ячик. Неважливо, годували вони у свій час чи ні. Форма грудей після завершення ГВ багато в чому залежить від вашої конституції і спадковості. З-за цього відмовлятися від такого величезного подарунка для вас і малюка – марнотратство чистої води.

Ну а про плюси грудного вигодовування ви напевно вже в курсі. Перерахую лише деякі:

  • Безкоштовно – і це реально економить дуже багато сил
  • Завжди під рукою і в наявності
  • Завжди потрібної температури і консистенції
  • Беззастережно підходить дитині
  • Причому ваше молоко завжди підходить саме вашій дитині
  • Більш того, за складом воно підлаштовується під сьогоднішній стан вашого малюка
  • Корисно для імунітету дитини
  • Зміцнює зв’язок з мамою і мами з малюком
  • Допомагає післяпологовому відновленню мами
  • Знижує ризик розвитку раку грудей у мами
  • Молоко і обезболює, і покращує настрій, і розслабляє малюка
  • Поки ви годуєте, вашому чоловікові, швидше за все, будуть дуже подобатися ваші груди.

Тому я бажаю всім, щоб у вас все вийшло! Я сподіваюся, що тим, у кого все попереду і в процесі, ця стаття допоможе.

Читайте також

Літо і лактація: на що має право годуюча мама?

Годуюча мама має право: Купатися – вибирайте водойми з проточною водою, у яких не живуть …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

return_links(); ?>