Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / «Не хочу канікул! Хочу назад до школи!» або: Як зробити канікули цікавими?
Ура! Канікули!
Ура! Канікули!

«Не хочу канікул! Хочу назад до школи!» або: Як зробити канікули цікавими?

Вже тиждень, як у моєї донечки розпочалися канікули (у нашій школі для першачків зробили такий подарунок). Розпочинаються ЗНО, тож їм вже нічого там робити.

Відвідавши планові екскурсії дітки (за виключенням тих, хто залишився на літній табір) вже насолоджуються канікулами. Та я виявилась абсолютно не готовою до цього. .. І вже через кілька днів мені було заявлено: «Не хочу канікул! Хочу назад до школи!». Скажу чесно, мене якось спантеличила ця заява. Та донька пояснила: їй нудно, вона не знає чим себе зайняти…

Воно і зрозуміло, поки була школа, весь час був розписаний, а зараз звільнилась одразу велика кількість годин і дитина просто не знає, як себе організувати. Тому, почитавши деяку літературу, я вирішила з цим щось робити. Далі розкажу про свої кроки.

НОВИЙ РЕЖИМ

Режим школяра влітку
Режим школяра влітку

Дітям необхідна передбачуваність та стабільність. Отже, по-перше, потрібно налагодити новий режим, враховуючи, звісно, вікові вимоги та звички.

Під час навчання, у нас було правило: лягати спати не пізніше 21:00. Враховуючи побажання доньки, було вирішено дозволити лягати о 22:00. Звісно, що і підйом на годину пізніше. Скажу, що «переключилась» донечка на такий графік зразу ж. Пересипати вона не любить, встає самостійно приблизно о 8 годині.

Вдень вона не спить з 3-х років. Такий організм. Як я не намагалась налагодити обідній сон – нічого у мене не вийшло… Тож для мам, які безуспішно намагаються це зробити, скажу: спробуйте просто раніше ввечері вкладати дитину спати. Нам цей «прийом» дуже допоміг. Коли вона була меншою то без проблем засинала вже о 20:00-20:30. І «досипала» обідні години вночі. Зрозуміло, що це не зовсім правильно, але нам підійшло саме так.

Вдень, приблизно з 13:00 до 15:00 у нас спить молодший. Тож у ці години донечка відпочиває по-своєму: читає, малює, дивиться мультик. А у мене звільняється 2 години для особистих справ.

Спробуйте свій варіант. Спати досхочу на канікулахх не просто можна, а треба!

НІ- ЛІНОСТІ І БЕЗДІЯЛЬНОСТІ

Діти допомагають батькам
Діти допомагають батькам

Дитина не знає чим себе зайняти? Підкажіть їй! А ще краще, робіть все разом! Продумуйте новий режим таким чином, щоб дитина мала можливість знаходитись біля вас. Звісно, якщо вона хоче цього!

Ми почали планувати день разом. Це дуже організовує, і до речі, зближує. Я стала залучати донечку до домашніх справ, ми разом плануємо меню, готуємо і миємо посуд. Їй цікаво дізнаватись іпробувати нове і приємно, що всі хвалять!)))

Враховуючи, що все стало виконуватись у два рази швидше, решту часу ми присвячуємо творчості. Донечка з задоволенням пробує себе у шитті, разом плетемо браслети з резиночок та робимо прикраси з бісеру. Пробуємо до наших справ залучати і нашого дворічного малюка)). Він із задоволенням та великим натхненням «допомагає» у прибиранні, та складає чисті ложки-виделки сохнути!))

Якщо мені необхідно зробити якусь справу самостійно, то ми разом (або дітки самі) придумуємо гру, у яку їм цікаво грати. Наприклад, вони з задоволенням (не зважаючи на різницю у віці 5 років) строять вежу з кубиків, будиночки із ковдр та подушок, грають у схованки. Ну і звісно, у нас є дуууже багато мультфільмів на «чарівній» флешці. І коли треба, не на довго вмикаються мультфільми.

ЦІКАВИНКИ НА ВИХІДНІ

Вихідні у Вінниці
Вихідні у Вінниці

У Вінниці є дуже багато місць, які варто відвідати з дітьми.(пізніше обов’язково поділюсь нашим планом, та буду викладати фото-звіти про відвідані місця. Ми вже відвідали щойно відкритий фонтан на проспекті Космонавтів, та ігрове містечко у Лісопарку).

Отже варто заздалегідь спланувати кожні вихідні. Враховуючи, звісно, поїздки до бабусь та дідусів. Само собою, якщо у старшого покоління є можливість (а у дитини бажання) забрати до себе онучку (онука) на деякий час, особливо, якщо вони проживають у селі, то це величезний плюс. Свіже повітря та продукти «з городу» творять з дітьми чудеса!

НЕ ЗАБУВАТИ ПРО ЗАНЯТТЯ

Заняття влітку
Заняття влітку

Літо це гарний час не тільки для відпочинку. У будь-якому випадку про заняття не слід забувати. Мало того, це дуже гарний час, щоб підтягнутись у навчанні.

Ідучи у перший клас перед нами стояли деякі вимоги, наприклад, дитина мала вміти читати, писати друкованими літерами, та знати склад числа. Зараз же, я точно знаю слабкі місця донечки, аби не мати проблем у наступному навчальному році, (а досвідчені мами стверджують, що другий клас, у порівнянні з першим — це пекло),  ми розробити і графік занять, які будуть виконуватись по кілька разів на тиждень. До основних занять, письма, математики, читання та англійської, я добавила логіку, завдання на увагу та кмітливість. Дуже добре цьому сприяють і ігри. У нашому арсеналі з’явились доміно, шашки та шахи.

ПРОГУЛЯНКИ ТА ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ – ПО МАКСИМУМУ

Нам пощастило, що живемо недалеко за містом. Не скажу, що повітря тут набагато чистіше, ніж у місті, але дітям грати та кататись на велосипедах безпечніше.  Практично кожен день, під вечір, дітки з сусідніх дворів «висипають» на вулицю з велосипедами, роликами, скейтами. Грають, практично, до темна. Це забезпечує максимальну витрату енергії, та здоровий сон.

Тож, якщо маєте можливість – хай ваш школярик гуляє якомога більше. Я знаю (з власного досвіду), що живучи у квартирі організовуватись у цьому напрямку важче. Та у ваших же інтересах, щоб літо для дитини пройшло з максимальною користю.

Пропоную у список літніх пригод добавити велосипедні прогулянки сім’єю, невеличкі турпоходи, ночівлю у палатці на природі, активні ігри з м’ячем, риболовлю та, звичайно, купання і засмагу. Організувати все максимально безпечно можна і треба, було б бажання!!!

Прекрасних баз відпочинку у нас біля міста дуже велика кількість! Взяти на прокат велосипед чи палатку – це не така вже і розкіш. Отже, мами та татусі включайте свою фантазію на повну! Дозвольте собі і своїм школярикам забути про школу хоч на деякий час і витрачати час з розумом та користю!

З вами, на зв’язку, як завжди була Анна Р.

Бувайте!

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *