Суббота , 27 апреля 2024
На замітку:

12 альтернатив каві

Дайте мені чашечку кави, і я переверну світ.

З просторів

Я п’ю каву кожного ранку. І не тільки зранку. На думку боротися з цією нездоровою звичкою мене наштовхнула інформація, що кофеїн впливає на колір лиця і на стан судин не кращим чином. Виглядати хочеться гарно, та й почуватися теж. Весна ж бо.

Цікаво, що у розчинній каві кофеїну практично немає. Зате, є інша речовина, яка викликає сонливість через 20 хв. після вживання (не помічали?). Для того, щоб уникнути цього ефекту, через 10-15 хв. після кави, випийте склянку води. Але краще, пийте справжню каву!

 

Читайте також: Смачна профілактика весняного авітамінозу або 8 рецептів домашніх солодощів

Поділитися думками на тему пошуку гарної альтернативи каві вирішила і з вами. Може ще щось цікаве підкажете чи поділитися враженнями.

  1. Чай ройбуш. Приторно-солодкий аромат цього напою подобається не всім. Але є варіанти. У магазинах типу «Чайна країна», де продаються різні суміші чаїв, можна вибрати ройбуш з зеленим чаєм у різних пропорціях, або з іншими добавками типу сушених фруктів, ягід. Я люблю ройбуш з карамеллю, шоколадом, цитрусовими. Кофеїну у цьому напої нема, та є мінерали, аскорбінова кислота. Він відмінно тонізує і підходить навіть малюкам.
  2. Зелений/чорний/білий чай. Слабка альтернатива, бо кофеїну у цих напоях більше ніж у каві. Зараз мова не про користь/шкоду кофеїну, а саме про альтернативу. Тому чай – це краще, але не те.
  3. Мате. Смачна штука, якщо правильно заварити. Та містить матеїн, це похідна кофеїну. Впливає на організм позитивно, якщо вживати не часто.
  4. Какао. Позитивний напій, бо допомагає отримати порцію щастя, виробляючи в організмі ендорфіни. Повторююся, але корисно у невеликих кількостях. Містить теобромін (схожий з кофеїном).
  5. Цикорій. Бачили синенькі квіточки, схожі на бур’ян, які ростуть практично скрізь. Виявляється це – цикорій. Мегакорисна рослина, з кореня якого роблять чудо-напій. Якось спробувала. Чесно – вразив мало, але кажуть нормалізує цукор у крові, очищує організм, надає сил. Спробуйте – і діліться враженнями, може і я знову спробую))).
  6. Напої з трав. Чабрець, іван-чай, кропива, родіола рожева, елеутерокок, женьшень – це трави, які знімають втому та тонізують організм не викликаючи сонливості. Мої фаворити – чабрець та іван-чай. При першій вагітності приймала настій елеутерококу при сильних головних болях. Допомогло відмінно!
  7. Чай масала. Це суміш чорного чаю з індійськими спеціями, такими як кориця, імбир, кардамон, фенхель, чорний перець. При вживанні рекомендують додавати молоко. Скажу чесно, сама не пила, чудові відгуки чула від друзів. Відмінно тонізує, зігріває.
  8. Каркаде або чай з троянд. Про користь цього напою відомо не мало. Його кислинка – це аскорбінова кислота. Підіймає імунітет, і особливо смакує холодним у літню спеку.
  9. Напій з кероба, рожкового дерева. Кажуть, що по смаку нагадує узвар і містить практично весь список корисних мікроелементів,відмінно тонізує. Вживати можна кожен день.
  10. Лапачо — індійський чай з репутацією цілителя від усіх недугів. Знімає втому, тонізує, підвищує імунітет. Те, що треба навесні!
  11. Соки і фреші. Здорова та смачна альтернатива каві зранку. Та щоби була користь від соку, потрібні якісні фрукти, яких навесні практично немає. Овочеві соки – це також смачно, але на любителя.
  12. Вода – найкраща заміна всім чаям і каві. Відновлює баланс, очищає та тонізує, і найголовніше – ніякої шкоди практично безкоштовно :).

Діліться відгуками про свої експерименти з напоями та ведіть активний образ життя, тоді і літри кави не знадобляться.

Читайте також: Навіщо вам ранкова пробіжка

Читайте також

Вафельні трубочки рецепт

Вафельні трубочки, які вдаються завжди

Провірений мільйон разів рецепт трубочок виручає нас коли хочеться солоденького швидко і не дорого. На …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *