Понедельник , 27 мая 2024
На замітку:
Головна / Домашній затишок / Що можна пити під час посту?

Що можна пити під час посту?

Моє вітання усім читачам! 

На даний час іде Великий Піст. Звичайно, дуже мало людей дотримується його і багато хто вважає що під час посту потрібно дотримуватися певних правил тільки у харчуванні. Але це не зовсім вірно. Увагу треба приділити і вживанню напоїв. Тому, у даній статті піде мова про напої під час посту.

Багато хто, намагаючись стати богопослушною людиною, часто задаються питанням, що можна пити під час посту, адже і тут є свої обмеження і рекомендації. Спробуємо розібратися в цій проблемі.
Що можна пити під час посту?

Що стосується трактувань відповіді на питання, що можна пити під час посту, то тут навіть серед священнослужителів єдиної думки немає. Взагалі за канонами вважається, що в піст не можна пити напої, які, по суті, являють собою відвари. Це головна умова. Так, наприклад, не рекомендується пити каву, приготування якого суперечить принципу сухого харчування. З іншого боку, деякі допускають вживання натуральної кави в малих дозах, а ось розчинна кава, що є хімічним продуктом, знаходиться під забороною.

Що стосується інших напоїв, що відносяться до питання, що можна пити під час посту, то тут не вітаються газовані рідини. Вважається, що всі напої повинні бути виключно натуральними. Оптимальним варіантом може стати вживання чаю, морсів, квасів і т. д. Деякий час під забороною можуть перебувати фруктові компоти, так як вони, як вже було сказано вище, є відварами. Зрозуміло, що існує достатньо багато рецептів приготування різноманітних напоїв, тому варто проекспериментувати і знайти для себе щось нове.

Якщо говорити про те, що можна пити під час посту у плані алкогольних напоїв, то тут особливих обмежень немає. Правда, слід врахувати, що вони дозволені тільки в суботу і неділю. Єдине, на що звертають увагу абсолютно всі рекомендації, це дотримання норми. Як кажуть, не перестарайтеся.

Алкоголь під час посту
Алкоголь під час посту

У даному випадку оптимальним є, звичайно ж, червоне вино. Але його кількість не повинна перевищувати однієї-двох невеликих ємностей. Навіть самі священнослужителі кажуть про те, що два келихи вина шкоди не принесуть, а лише стимулюють організм. В принципі, Церква до вина ставиться прихильно, звичайно, при помірному споживанні.

Як бачимо, в загальних рисах питання, що можна пити під час посту доволі про, на час сте. Звичайно, доведеться відмовитися від деяких напоїв і віддати перевагу натуральним продуктам. Пов’язано це не тільки з вірою, але і з тим, що з медичної точки зору під час посту відбувається очищення організму, що, в поєднанні з молитвою зміцнює не тільки фізичний, але й моральний стан людини.

Читайте також

Вафельні трубочки рецепт

Вафельні трубочки, які вдаються завжди

Провірений мільйон разів рецепт трубочок виручає нас коли хочеться солоденького швидко і не дорого. На …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *