Вторник , 15 октября 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Про роботу, дітей та лайфхаки мами, що працює вдома

Про роботу, дітей та лайфхаки мами, що працює вдома

Як каже вчителька моєї доньки, я якась зачарована сьогодні. Мабуть сказується напруженість останніх днів. Вже другий тиждень працюю над новим проектом. Вірніше на нову організацію.

Для мене це трохи новий формат, бо працюю переважно у інстаграмі. Робота стосується туризму. Цікаво, захоплює. Та не вистачає досвіду. Приходиться надолужувати у процесі.

Та коли діти вдома…. Темп, як би це пом’якше сказати, напружує :-). У проміжках між публікацією постів і пошуку нових цікавих ідей, біжу готувати обіди і бутерброди, грати в машинки, будувати палатки і скачувати нові мультики. Це все круто, але про зосередженість можна забути. Багатозадачність — то наше, мамське :-).

Тож, як то кажуть, про наболіле буду далі писати. Про організацію роботи вдома з дітьми. Я вже щось таке писала, читайте нижче.

Читайте також: Як організувати режим, коли учбові заклади зачинені.

Але коли ти працюєш на себе – використати попередній матеріал можна. У мене виходило. А коли на когось, особливо якщо ти маєш бути на зв’язку 12 годин на добу, це не реально.

Щоб трошки не зійти з розуму, я розробила нові правила. Більш реалістичні. І вони не тільки для мене (для мами)….

Лайфхак №1: ранковий час використовувати по максимуму

Як встати рано
Як встати рано

Навчитись вставати о 5-й ранку дуже важко. Неймовірно важко! Але тільки вранці є кілька годин щоб виконати спокійно найважливіші задачі. До того ж, вранці можна трохи уділити часу собі. Мій ранок (коли я умовляю себе все ж встати з ліжка у 4:47) виглядає таким чином:

Прокинулась – стакан води з лимоном – умиватись – робота за ноутбуком біля години – пробіжка або вправи коли дощ – душ – приготувати сніданок і випити каву з молоком. І далі працюю поки всі не прокинуться. Загалом у мене вранці є десь 4 години. Не мало, погодьтеся.

Лайфхак №2: плануй режим, бо зійдеш з розуму.

Список
Список

Другий мій лайфхак – це обридле всім планування головних задач. Та головне не планувати, а все ж виконувати ці задачі, вірно?)) Якщо не планую – мій день схожий на хаос.

Лайфхак№3: навчи домочадців бути самостійними

Прибирання діти
Прибирання діти

У нас, мам, є така не дуже гарна звичка: балувати всіх. Дітей, чоловіка. Я їм приготую, приберу, попрасую, поперу…. І т.д. Я допустила до того, що менший не хотів їсти сам (а вже 3 роки). Може, але не хоче. У мами ж краще виходить)). Та нічого, мамина зайнятість швидко відучила його від цієї звички. Бо не поїси сам – залишишся голодний.

Привчайте дітей з малечку допомагати вам. Хай застеляють ліжка, прибирають іграшки, вчаться займати себе самі. Бо важко, коли елементарні речі діти не роблять. Важко мамі, а потім важко і їм. Вони банально не знають, що це треба вміти.

Те ж саме стосується чоловіка. Помити за собою тарілку йому навіть на думку не йде. А навіщо? Дружина ж все одно митиме… Так от, дорогенькі мої, гарненько посміхайтесь і просіть його допомоги. Бо так і «загнутися» не довго. А бурчати і нервувати не потрібно. Ви самі ж так привчили, чи не так?))

Читайте також: Як навчитись розподіляти домашні обов’язки.

Лайфхак №4: виділяй час для дому

Прибирання з юмором
Прибирання з юмором

Четвертий пункт – це регулярне прибирання, прання і заготовка продуктів. Робота — це не привід запускати будинок і переходити на фастфуд. Виділяючи пів години вранці і пів години ввечері на прибирання ви забезпечуєте себе спокоєм. Бо чи ж може жінка бути спокійною коли у хаті «срач»? Може хтось і може, а мене це нервує страшенно.

Що до заготовок продуктів і страв, на це треба виділяти трохи більше часу. Раз у тиждень, бажано у той день коли ви купуєте продукти, робити заготовки на тиждень: нарізати до супів усе, робити заготовку котлеток і голубців, маринувати м’ясо. Це все прекрасно зберігається у холодильнику та морозильній камері. До того ж планування меню і покупок дуже добре звільняє місце у голові))). Раз на тиждень це зробила, і більше не думаєш.

Читайте також: Віденське печиво зі сливовим повидлом

Лайфхак №5: майте корисні перекуси вдома

Перекуси для дітей
Перекуси для дітей

Рекомендую мати вдома перекуси: сухофрукти, морожені ягоди, печиво, йогурти, соломку тощо. Коли аврал, а діти голодні – прекрасно спасає. На рахунок ягід – влітку це взагалі супер. Дуже крута альтернатива льодяникам та морозиву.

Лайфхак №6: забезпечення зайнятості дітей

Мама, у нас все добре
Мама, у нас все добре

Грати одними іграшками дітям набридає за кілька днів. Все тримати у дитячій кімнаті – не реально. А купувати весь час щось нове – ще нереальніше. Тому, розберіть всі іграшки якими дитина грається на даний вік по контейнерам і раз в кілька днів міняйте їх. Особливо мені подобається міняти коробки коли треба щось зробити швидко, а дитина потребує уваги.

Майте список розвиваючих ігр для дітей. Наприклад, мій син обожнює гратися кінетичним піском, крупами, мукою. У нас є невеличкий арсенал маленьких вантажних авто і він з задоволенням грає ними використовуючи ці матеріали. Ще діти люблять різні ігри з водою. Давши малюку маленький шприц і два стакани і задачу перелити воду з одного в інший – отримаєте 15 хвилин часу.

Для старших підійдуть ромальовки, поробки типу «зший сам» і т.д. Діткам яким вже 7-8 років головне підкидати ідеї (і не давати довго сидіти з телефоном чи планшетом).

Майте у закладках кілька сервісів з мультфільмами, що постійно обновлюються. Сама люблю на дивані в обнімку з дітьми подивитися ввечері мультик цікавий :-).

І останній мій лайфхак-рекомендація.

Вчіться приділяти час собі. Робіть перерви у роботі, зарядку для очей і тіла, пийте корисні напої, а не каву літрами і виділяйте час для рідних. Найбільший релакс – це маленькі обнімашки і час на одинці з коханим.

На цьому все! Бажаю гарного літа. Бувайте!

Читайте також

#карантин2020

Як пережити карантин якщо ти мама

⠀Друзі, я знаю, що для багатьох з вас карантин не лише не додав вільного часу, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

return_links(); ?>