Вторник , 28 мая 2024
На замітку:
Головна / Діти / Фурункул у дітей: що це і як діяти при захворюванні?
Фурункул у дітей
Фурункул у дітей

Фурункул у дітей: що це і як діяти при захворюванні?

Колись давно, ще в студентські роки, помітила я нозі у себе невеличкий прищик. Не задумуючись про наслідки, я його просто здерла. Якби я знала, що буде потім…. Вже на наступний день, «прищик» почав пухнути. Дуже швидко я вже не могла стати на ногу, а «прищик» нагадував собою величезну синю гулю. Із студентського медпункту мене відправили у поліклініку, до хірурга… Там мене чекало страшне – без усіляких церемоній, навіть не чекаючи поки подіє анестезія, хірург розітнув фурункул і вставив дренаж…

Додому я ледве дійшла, і то, за допомогою друга. Кілька наступних днів  я не могла навіть піднятись з ліжка. У гуртожитку мені допомагала сусідка по кімнаті. Рана страшенно кровоточила… Я ходила кульгаючи на перев’язки, а потім поїхала додому і ще тиждень залічувала самостійно, промиваючи рану травами, соком алое, та приймаючи антибіотики… На нозі залишився страшенний шрам, «дякуючи» якому я довгий час не могла дозволи собі ходити у спідниці….

І що говорити, мені було 17! Я вже, як би, була дорослою людиною. Але ж фурункул може з’явитися у будь-кого. Особливо в зоні ризику діти.

Давайте детальніше розберемося у цьому питанні.

Фурункул у дитини є не тільки неприємним захворюванням, але і досить-таки небезпечним явищем. По-перше, у дітей порушується загальний фізичний стан, а по-друге один невеликий фурункул може призвести до серйозних ускладнень. Що ж таке фурункул?

Фурункул або, як називають це захворювання у народі, чиряк — це запалення гнійного характеру, яке з’являється на шкірі частіше за все внаслідок потрапляння бруду або гнійних бактерій. Таке запалення може з’явитися на шкірі у будь-якій частині тіла, але в більшості випадків воно з’являється на місцях, що мають волосяний покрив. Що ж є причиною появи фурункула у дитини?

Причини появи фурункула діляться на два типи: внутрішнього характеру і зовнішнього.

Причинами зовнішнього характеру є:

 • Алергія з висипаннями на шкірі;
 • Бруд на тілі і на руках, недотримання елементарних правил особистої гігієни;
 • Порізи або рани на тілі, як правило, необроблені;
 • Забиті пори. В основному це трапляється внаслідок рясного потовиділення.

Фактори, які можуть стати причинами зовнішнього характеру для появи фурункула можна обійти стороною, виконуючи найпростіші вимоги до гігієни. З причинами внутрішнього характеру все набагато складніше.

Причини внутрішнього характеру:

 • Захворювання, пов’язані з проблемами в роботі травної системи, нестача корисних бактерій, незадовільна мікрофлора кишківника;
 • Загальне ослаблення імунітету;
 • Захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин;
 • Погіршення функціонування нервової системи;
 • Знижений гемоглобіну або анемія;
 • Перенесені важкі захворювання. Чиряк може бути їх наслідком;
 • Порушення роботи ендокринної системи або захворювання, пов’язані з нею. Цукровий діабет не виняток;
 • Переохолодження або перегрів організму;
 •  Фізична або розумова перевтома.

Насправді, причин для прояву фурункула у дитини безліч. І уникнути появи фурункулів в одиночному вигляді дуже складно. Так як у дітей це явище досить поширене, батькам необхідно навчитися виявляти його виникнення на ранній стадії і постаратися не плутати з яким-небудь іншим.

Головним, видимим симптомом є, власне, поява гнійного запалення. Проте існують і додаткові симптоми, за якими можна визначити дану хворобу:

 • Погане самопочуття дитини, можливі головний біль або запаморочення;
 • Відсутність апетиту, при цьому може бути нудота або навіть блювання;
 • Можливо підвищення температури тіла, слабкість, сонливість.

Для того щоб почати правильне лікування, необхідно переконатися, що це саме дане захворювання. Точно визначити це зможе тільки фахівець, тому при прояві будь-яких симптомів слід негайно звертатися до лікаря. Ні в якому разі не рекомендується займатися самолікуванням: використовувати мазі без призначення і тим більше вичавлювати гній з фурункулів. Це може призвести до незворотних наслідків, які можна буде вирішити тільки хірургічним шляхом і прийомом антибіотиків.

Помітили незрозуміле почервоніння чи гнійничок у дитини? Одразу звертайтесь до дитячого дерматолога у Вінниці!

Будьте здорові!

 

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *