Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Як організувати режим коли учбові заклади зачинені? (З нашого досвіду)
Режим на канікулах
Режим на канікулах

Як організувати режим коли учбові заклади зачинені? (З нашого досвіду)

Другий учбовий семестр почався якось аж занадто розслаблено: канікули; карантин; і святкові вихідні. І скоро, юхуу, знову канікулии))).

Я мама, яка працює вдома, і розраховувати на допомогу з дітьми мені немає на кого. Отже, план притримуватись режиму 30/45. Під час попереднього карантину нам такий спосіб дуже сподобався :)).

Що це за режим?

Все дуууже просто: 45 хв – працюю, 30 хв. – уділяю дітям.

Звичайно, починаємо ми «працювати» у такому режимі не одразу після сну. Наш день поділений на три блоки, відповідно: ранок, день і вечір.

РАНОК у нас це з 6:45 (бо у цей час прокидаюсь я) і до 9:00. За цей відрізок часу встигається все необхідне: — приготування сніданку, ранкове прибирання, декілька хвилин для себе і час на допомогу дітям привести себе до ладу. Як би мамі не хотілось, та дітям чогось довше 8-ї години не спиться :)).

Приблизно о 9:00 ми снідаємо і починається ДЕНЬ та включається режим 30/45.

Спочатку, звичайно, діти. Чим будемо займатися у певний день, ми вирішуємо ще з вечора. Тож вранці швиденько беремося за справи. У першій половині дня іде розумове навантаження. Тому наша школярка займається по скороченій шкільній програмі (читає, рахує, пише). Крім того, ми трохи готуємося до нашої першої в життя олімпіади Кенгуру!:)).

Заняття з дітьми
Заняття з дітьми

З меншим у нас є досить багато розвиваючих книг та матеріалів, які також ідуть у роботу: повторюємо кольори, рахуємо машинки, навчаємо звірят буквам і вчимо природні явища та ін..

У 12:45 у нас обід і прогулянка, якщо дозволяє погода, десь біля години.

Після 14:00 діти відпочивають, приблизно до 16:00. Роблять все, що їм хочеться (сон, мультики, ігри і т.д). Спати я не примушую, бо у нас різні режими і коли вони вдвох вдома, то важко приспати когось одного, навіть якщо дуже хочеться.

Я далі працюю практично у тому ж режимі, тільки перерви менші (20 хв). Цього часу вистачає, щоб приготувати вечерю, розім’ятися, поглянути, як справи у дітей.

Робота вдома
Робота вдома

Після 16:00 ми займаємося творчістю і розвитком мілкої моторики. Це можуть бути ігри, малювання, ліплення і т.д. Займаємося у режимі 45/30. Або ж, якщо у мене є можливість, то ми випікаємо разом печиво, чи готуємо щось інше смачненьке, а свої справи я відкладаю.

О 18-19 у нас вечеря (відповідно блок «ВЕЧІР») і знову всі займаються хто чим хоче і кому чим потрібно. З дітьми може проводити час татко, якщо має можливість.  Інколи ідемо на вулицю. Я стараюсь увечері готувати обід на наступний день та по максимуму спростити собі приготування сніданку, наприклад нарізати все на бутерброди, відварити яйця, замочити крупу чи вимити овочі для салату. І в цілому, готуюсь до наступного дня (підготовка одягу, план занять і т.д)

З 21:00 до 21:30 виконуються всі гігієнічні процедури і дітлахи відправляються спати, само собою, з казкою. А мама – вільна:) і користується вільним часом на свій розсуд.

От такий режим склався у нас практичним методом.

Які результати?

У мене виходить біля 6 годин робочого часу в день. Діти задоволені, бо часу я їм приділяю достатньо і по дому все встигаю. Деякі справи, наприклад, запустити пральну машину, чи посортувати білизну, я виконую вранці. Легке прибирання – також. Посуд швиденько миється мною, або тим хто не зайнятий у домі зразу після їжі. А повне прибирання у нас виконується 2 рази на тиждень, зазвичай у п’ятницю та понеділок (перед вихідними, бо всі будуть вдома і після, щоб робочий тиждень був комфортним:) і виконуємо ми його разом і швидко.

Можливо комусь згодиться наш досвід!))) Діліться своїми методами економії часу та методами режиму.

Незабаром обіцяю опублікувати ігри та заняття, які я використовую для розвитку дітей.

Думаю вам у нагоді стануть рецепти домашніх солодощів))).

Дякую за увагу!))

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *