Другий учбовий семестр почався якось аж занадто розслаблено: канікули; карантин; і святкові вихідні. І скоро, юхуу, знову канікулии))).
Я мама, яка працює вдома, і розраховувати на допомогу з дітьми мені немає на кого. Отже, план притримуватись режиму 30/45. Під час попереднього карантину нам такий спосіб дуже сподобався :)).
Що це за режим?
Все дуууже просто: 45 хв – працюю, 30 хв. – уділяю дітям.
Звичайно, починаємо ми «працювати» у такому режимі не одразу після сну. Наш день поділений на три блоки, відповідно: ранок, день і вечір.
РАНОК у нас це з 6:45 (бо у цей час прокидаюсь я) і до 9:00. За цей відрізок часу встигається все необхідне: — приготування сніданку, ранкове прибирання, декілька хвилин для себе і час на допомогу дітям привести себе до ладу. Як би мамі не хотілось, та дітям чогось довше 8-ї години не спиться :)).
Приблизно о 9:00 ми снідаємо і починається ДЕНЬ та включається режим 30/45.
Спочатку, звичайно, діти. Чим будемо займатися у певний день, ми вирішуємо ще з вечора. Тож вранці швиденько беремося за справи. У першій половині дня іде розумове навантаження. Тому наша школярка займається по скороченій шкільній програмі (читає, рахує, пише). Крім того, ми трохи готуємося до нашої першої в життя олімпіади Кенгуру!:)).
З меншим у нас є досить багато розвиваючих книг та матеріалів, які також ідуть у роботу: повторюємо кольори, рахуємо машинки, навчаємо звірят буквам і вчимо природні явища та ін..
У 12:45 у нас обід і прогулянка, якщо дозволяє погода, десь біля години.
Після 14:00 діти відпочивають, приблизно до 16:00. Роблять все, що їм хочеться (сон, мультики, ігри і т.д). Спати я не примушую, бо у нас різні режими і коли вони вдвох вдома, то важко приспати когось одного, навіть якщо дуже хочеться.
Я далі працюю практично у тому ж режимі, тільки перерви менші (20 хв). Цього часу вистачає, щоб приготувати вечерю, розім’ятися, поглянути, як справи у дітей.
Після 16:00 ми займаємося творчістю і розвитком мілкої моторики. Це можуть бути ігри, малювання, ліплення і т.д. Займаємося у режимі 45/30. Або ж, якщо у мене є можливість, то ми випікаємо разом печиво, чи готуємо щось інше смачненьке, а свої справи я відкладаю.
О 18-19 у нас вечеря (відповідно блок «ВЕЧІР») і знову всі займаються хто чим хоче і кому чим потрібно. З дітьми може проводити час татко, якщо має можливість. Інколи ідемо на вулицю. Я стараюсь увечері готувати обід на наступний день та по максимуму спростити собі приготування сніданку, наприклад нарізати все на бутерброди, відварити яйця, замочити крупу чи вимити овочі для салату. І в цілому, готуюсь до наступного дня (підготовка одягу, план занять і т.д)
З 21:00 до 21:30 виконуються всі гігієнічні процедури і дітлахи відправляються спати, само собою, з казкою. А мама – вільна:) і користується вільним часом на свій розсуд.
От такий режим склався у нас практичним методом.
Які результати?
У мене виходить біля 6 годин робочого часу в день. Діти задоволені, бо часу я їм приділяю достатньо і по дому все встигаю. Деякі справи, наприклад, запустити пральну машину, чи посортувати білизну, я виконую вранці. Легке прибирання – також. Посуд швиденько миється мною, або тим хто не зайнятий у домі зразу після їжі. А повне прибирання у нас виконується 2 рази на тиждень, зазвичай у п’ятницю та понеділок (перед вихідними, бо всі будуть вдома і після, щоб робочий тиждень був комфортним:) і виконуємо ми його разом і швидко.
Можливо комусь згодиться наш досвід!))) Діліться своїми методами економії часу та методами режиму.
Незабаром обіцяю опублікувати ігри та заняття, які я використовую для розвитку дітей.
Думаю вам у нагоді стануть рецепти домашніх солодощів))).
Дякую за увагу!))