До того, як в сім’ї з’явиться малюк, важко уявити його вплив на відносини і життя в цілому. Дуже часто в очікуванні «лелеки» батьки ідеалізують своє уявлення про те, як буде протікати їх життя з появою дитини. Реальність трохи шокує новоспечених мам і тат. Часто ми собі уявляємо ангельське усміхнене дитя, а отримуємо крикуна. Або безсонні ночі вибивають з колії настільки, що здається щастя поруч, але йде повз нас.
Дуже важливо у важкі моменти навчитися піднімати собі настрій. Крики, і нервові випади в бік дитини негативно позначаються на відносинах і психічному розвитку дітей. Контроль настрою, вміння миттєво переключатися з негативу на позитив – дуже важлива якість, потрібне кожному батькові.
Так, як, власне, цьому навчитися? Як і будь-яка робота над собою, над своїми помилками – це зажадає зусиль і часу. Але першим пунктом слід поставити:
Час для себе
Нехай це буде півгодини в день – але це повинно належати тільки вам. Ви цілодобово виконуєте свої обов’язки, і постійний попит з вас вимотує. Необхідно відволікатися на щось інше. Можливо, це буде хобі, книга, ванна, або сон – але це ваш час. Заведіть правило – у ваш особистий час діти і чоловік(дружина) вас не повинні турбувати. Розставляючи пріоритети між домашніми справами, дитиною і особистим часом – залиште у пріоритеті себе і малюка.
Зустрічайтеся з друзями
Після денної зміни підгузників, годування малюків і гри в » ку-ку», вам піде на користь деякий час з вашими дорослими друзями. Не дозволяйте щоденній рутині забрати вас з місць спілкування інших матерів і батьків, друзів сім’ї. Хоча ваш енергетичний рівень може бути низьким, імпровізований обід або вечеря з друзями може допомогти оживити ваші батьківські обов’язки і не падати духом.
По максимуму використовуйте наявні ресурси
Просто тому, що ви носите звання ‘мама’ або ‘тато’, не означає, що ви стаєте єдиним постачальником продуктів, домробітницею і кухарем. Привчіться залучати в повсякденні клопоти всю сім’ю. Ваш малюк може допомогти з прибиранням іграшок і трошки допомогти на кухні (розставити прилади, виміряти кількість крупи для каші або перебрати овочі). Ваші старші діти можуть завантажити білизну в пральну машину, пропилососити і прибирати посуд після кожного прийому їжі.
Покажіть дітям, що щастя всієї родини підвищується, коли завдання розподіляються рівномірно. Навчіться спонтанно веселитися під час побутових справ – пританцьовувати, підспівувати під радіо, сміятися і жартувати.
Займайтеся спортом!
Як казали в СРСР: «В здоровому тілі, здоровий дух». Не секрет, що спорт піднімає рівень витримки, настрій та покращує самопочуття в цілому. Для того щоб бути щасливою, виявляється, треба просто більше рухатися. Постарайтеся включити у ваш день вправи по 30 хвилин 5-6 разів на тиждень і ваш рівень настрою підвищиться.
Це може бути йога, пробіжка, або спортзал. Вибирайте до душі. Фізичні вправи допоможуть уникнути проблем зі здоров’ям, поліпшать стресостійкість і допоможуть зняти напругу.
Медитуйте
Після важкого дня (чи ночі) важливо привести свої почуття, розум і нервову систему в порядку. Знайдіть ще 20 хвилин для того, щоб зосередитися на своєму внутрішньому світі. Сядьте, дихайте глибоко і спокійно. Можна включити улюблену музику. Глибоке дихання заспокоїть і дозволить відпустити негатив. Ви знову відчуєте спокій і готовність посміхатися своїм дітям, не дивлячись на капризи і сімейні негаразди!
До зв’язку!
Анна Р. 🙂