Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Як сучасні мультфільми впливають на психіку дітей?

Як сучасні мультфільми впливають на психіку дітей?

Вітаю усіх читачів Журналу для батьків Вінниці!

Сьогодні розмова буде вкрай важлива — це значення сучасних мультфільмів і їх вплив на наших дітей.

Вірність твердження «Діти — наше майбутнє» навряд чи варто піддавати сумніву. Ті, хто зараз бігають по двору або невідривно сидять перед екраном телевізора, завтра підуть до інституту, а післязавтра приступлять до роботи. І якою саме буде ця робота, який результат вона принесе, якщо, звичайно, це буде, все це формується саме зараз.

За рахунок тих життєвих цінностей і образів мислення, що маленька людина сприймає в родині і під час спілкування з однолітками. А ще неабиякий вплив чинять ті образи, які діти бачать по телебаченню.

Згадайте старі радянські мультфільми для дітей. Згадайте, хто виступав героями тих картин. Згадайте те, як вони діють, як виглядають, як говорять. Героями тих років були звичайні тварини і люди, які, що важливо, виглядали так, як вони виглядають насправді. Не було кислотних кольорів і деформованих морд. Їх дії прості і логічні. Мова зрозуміла. Переглянувши такий фільм, дитина чітко розуміла мотиви дій тих чи інших героїв, які досить чітко ділилися на позитивних і негативних персонажів, з неодмінною перевагою добрих героїв. Спостерігаючи за діями мультиплікаційних героїв, осмислюючи мотиви їх поведінки, діти вчилися того, як слід себе вести в тій чи іншій ситуації.

А тепер порівняємо з тим, що показують по телебаченню сьогодні. Почнемо з героїв. Ви коли-небудь бачили мочалку яка розмовляє? Безперервно перебуваючі під впливом потужних психотропних засобів бобри з відповідними мордами теж навряд чи навчать дитину чогось вартісного. Творіння західного генія, що позиціонуються для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, про вампірів, зомбі і іншу нечисть не хочеться навіть обговорювати. У сумбурному бормотанні вищезгаданих персонажів складно виділити що-небудь осмислене. Чого можуть навчити дитину такі картини? Чи є дії породжених галюциногенами персонажів логічними? Навчиться дитина нормально міркувати, спостерігаючи абсолютно безглузді дії неіснуючих осіб на екрані?

Мультфільми і діти
Мультфільми і діти

Властивість психіки, а особливо — психіки дитини, така, що дії і мотиви героїв, які демонструються по телебаченню, автоматично приймаються як зразок для наслідування. І якщо вам раптом здадуться дії вашої дитини нелогічними, ви помітите відсутність адекватної реакції на ваші зауваження, не поспішайте хапати ремінь. Краще згадайте, які саме мультфільми для дітей ви дозволяли йому або їй дивитися останнім часом. Може, ремінь потрібен саме вам! Адже не дарма вихованню підростаючого покоління так багато приділялося уваги в успішно розваленому Радянському Союзі. В тодішніх мультфільмах для дітей не фігурували особистості із зовнішністю Памели Андерсон і приблизно такою ж кількістю одягу та поведінкою….

У свідомість дітей того часу закладалися інші цінності, їх вчили мислити логічно, вчили діяти самостійно. Сучасні творіння в силу відсутності в них завершеної думки не здатні вкласти що-небудь у свідомість глядача, не здатні навчити самостійності і справжньої незалежності мислення. Адже саме такій категорії людей, людей без власної думки, буде дуже зручно просувати потрібні їм продукти.

Нація споживання, в яку ми стрімко перетворюємося — це не почесне звання. Це — стадо, яке стрімголов несеться в зазначеному напрямку. Незалежно від того, що чекає в кінці шляху. Адже для того, щоб дивитися вперед, повинно бути власне мислення, якого немає. Чи потрібна нам така перспектива?

Наше майбутнє — це наші діти.

І те, яким це майбутнє буде, залежить тільки від нас.

З повагою, Анна Р.

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *