Вітаю усіх читачів сайту 7ya.vn.ua!
На зв’язку з вами автор проекту – Анна Р, і сьогодні у нас піде розмова про відновлення після пологів, а саме про гімнастику, яка підійшла б найбільше для такої цілі.
Отже, ми поговоримо про:
- Коли саме після пологів можна починати фізичні навантаження
- Які проблеми часто супроводжують жінок що вже народили
- Які вправи здатні повернути гарну фізичну форму та хороше самопочуття
- Коли після пологів можна починати приводити себе у форму?
Одразу після пологів жінка не думає про те, як вона виглядає. Всі думки зосереджені навколо новонародженого, і це нормально. Та проходить кілька місяців і ми (жінки) знову прагнемо виглядати привабливо та гарно. Дотримуватись дієти лікарі рекомендують перших три місяці. Багато хто не виконує всіх вимог. І це вірно. Всі індивідуальні, і діти, і їх мами. Головне, як то кажуть, щоб усім було добре.
Отже якщо дієту можна корегувати з перших днів народження малюка, і тим самим підбирати собі відповідне харчування, то фізичне навантаження для жінки рекомендовано не раніше ніж через 6 місяців після пологів. Чому такий термін? Саме цей період дозволяє організму частково відновитись (для повного відновлення необхідно 2 роки). Якщо були розриви – то до цього часу вони добре заживають. Налагоджується лактація, дитина до 6 місячного віку вже виробляє певний режим. Отже – висновок один: раніше не варто починати фізичні навантаження. Це додатковий стрес – а це нам, мамочки, нам ні до чого.
- Які проблеми часто супроводжують жінок що вже народили?
Думаю багато мам погодяться з тим, що особливо після пологів страждає спина, поясниця. У процесі виношування зрушуються хребці, нервові закінчення затискаються, викликаючи біль та дискомфорт. Крім того, є розтягнута шкіра, надлишкова вага, хронічна втома. Всіх цих «бід» можна позбутися, але це дуже важко, так як необхідно зібрати всю силу волі і відмовитися від багатьох речей на користь свого здоров’я. Це, мабуть, найбільша проблема.
Трошки відійду від основної теми і розкажу як було особисто у мене. За першу вагітність у мене «з’явилось» майже 20 додаткових кг. Звичайно, у процесі пологів вага знизилась, а після пологів мені було трохи не до мого зовнішнього вигляду. Мами мене зрозуміютьJ. Яким же було моє здивування, коли я через місяць після пологів я не просто «вмістилась» у мій одяг до вагітності, мені прийшлось купувати новий – тому що одяг був великий… Дієта, стрес, грудне вигодовування все це дуже швидко забрало у мене надлишкову вагу.
Друга вагітність була набагато легшою і дуже рухливою. Часу на булочки і чаювання не було, слідом, лишньої ваги було тільки 9 кг. Які після пологів відразу ж зникли. Залишилось одне «але» — після того, як я завершила ГВ зі старшою дитиною я набрала 12 кг, які нікуди не зникли. Тепер вже з’явились стриї і шкіра негарно обвисла у певних місцях. Крім того, хронічна втома, болі у поясниці мене просто вибивали з ритму. А для мами це не допустимо. Треба було щось робити…
- Які вправи здатні повернути гарну фізичну форму та хороше самопочуття
Тепер поговоримо про фізкультуру, яка нам під силу. Є дуже багато гарних тренувальних комплексів для молодих матусь. Багато хто ними користується з успіхом. Особливо це роблять ті, хто займався спортом і до вагітності, та в процесі. Але якщо до вагітності фізичне навантаження не мало потреби, то тепер в цьому є не просто потреба. Повірте, варто внести у своє життя пів години тренувань на день – як світ міняється. Я не перебільшую.
У минулому я була кандидатом у майстри спорту, не скажу у якому виді спорту, це дрібниці, але спорт був завжди у моєму житті. Тому, подумавши, ранкові пробіжки я відкинула зразу – можливості вставати вранці у мене нема, а бажання кудись бігти – тим більше. Хоч раніше я була від ранішніх пробіжок у захваті. На спортзал немає часу – це також навіть не обговорювалось.
Спробувавши комплекс з вправ з пресом, присіданнями і т.д. і т.п. – Я витримала два тижні. Потім раптово загострились усі приховані «болячки» і спорт прийшлося покинути. Повернутися я навіть не пробувала.
У пошуках підходящого комплексу, особливо мене цікавили вправи для поясниці, я натрапила на гімнастику Хаду. Переглянувши кілька відео – вирішила спробувати. Виявилось це досить важко, але мені сподобалось. Потренувавшись кілька днів, я зрозуміла що це працює! Поясниця перестала боліти. Навіть якщо мені доводилось спати всю ніч на одному боку – мене вранці не боліло нічого. Мені це сподобалось і я продовжила. І дуже рекомендую кожній матусі з болями у спині (у мене діагностований остеохондроз, і звичайно якщо немає серйозних травм і порушень)! Найдивніше те, що починає помаленьку налагоджуватись обмін речовин, і хронічна втома відступає. Головне – регулярність.
Далі я не буду писати що це за чудо комплекс вправ – для цього буде окрема стаття і відео по якому тренуюся я сама!
Діліться своїми методами відновлення після пологів та вагітності. Чим ви займаєтесь і як у вас виходить тримати себе у формі!
Всього найкращого!
До зв’язку!