Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Як виявити у собі «тривожну маму» і навіщо?
Тривожна мама
Тривожна мама

Як виявити у собі «тривожну маму» і навіщо?

Після народження дитини життя кардинально змінюється, як і сама жінка. Іноді новоспечена мама раптом стає іншою людиною. Раніше активна і впевнена в собі, вона перетворюється в квочку, яка не може залишити дитину навіть на секунду і весь час базікає про те, як він спав, як поїв, які у нього успіхи. Деякі раптом стають по-справжньому «ненормальними матусями», які готові весь світ протерти антибактеріальними серветками, аби вберегти своє чадо від невидимих бактерій.

Якщо помітите характерні ознаки тривожної мами у себе, зберіть волю в кулак і знайдіть час для себе, а з дитиною нехай посидить бабуся, чоловік, тітка або няня. Читайте про те, як виявити у собі «тривожну маму».

№1. Ви живете тільки заради дитини

Ви присвячуєте дитині весь свій час, 24 години на добу, плекаєте її, віддаючи всю себе. Якщо доводиться відійти, ви кожну секунду думаєте про малюка. Ви турбуєтеся, чи все з ним нормально, чи нагодували його, переодягли, а раптом він захворів чи хтось його образив… Для душевного комфорту вам потрібно бути з дитиною цілодобово.

№2. Ви хочете бути ідеальною мамою в очах оточуючих

Вам потрібно, щоб оточуючі оцінили, як багато ви робите для малюка, як добре ви за ним доглядаєте. Ще краще, якщо схвалення буде висловлено публічно, щоб всі це почули. Якщо хтось говорить: «З тебе вийшла чудова мама», ви задоволені і зараз же розквітаєте!

№3. Ви забули про свої почуття

Ви перестали звертати увагу на свій стан і свої почуття. Ви дбаєте про малюка 24 години в добу і зовсім не відпочиваєте. Ви роздратовані, пригнічені, у вас хронічна втома і недосипання, але все це не важливо, для вас — головне, щоб дитині було добре. Так, в перший рік життя дитини це виправдано, і то іноді потрібно брати перерву, щоб відновити сили і елементарно виспатися. Коли малюк підростає, пора вже мамі поступово повертатися до звичайного життя, в якому є й інші справи.

№4. Ви боїтеся зробити щось не так

Вам страшно від однієї думки, що ви зробите якусь помилку у догляді та вихованні або пропустите ознаку хвороби. Ви дуже боїтеся зробити щось не так. Тому ви регулярно консультуєтеся з лікарями, фахівцями, вивчаєте тематичні сайти, спілкуєтесь на форумах з іншими мамами. У вас постійно безліч питань, що стосуються виховання дитини і його здоров’я.

№5. Ви відчуваєте провину за покупки для себе

Вам буквально стає соромно, коли ви купуєте щось собі, нехай навіть це необхідна річ. Кожного разу в таких випадках ви думаєте, що було б краще купити чергову соту іграшку своєму карапузові. І не важливо, що їх вже нікуди складати.

№6. Ви жертвуєте всім заради дитини

Вам здається, що неприпустимо залишати малюка одного з його татом чи бабусею, адже це практично зрада. Тому ви нікуди не ходите, хіба що на прогулянки з малюком. Заради свого карапуза ви забули про свої хобі, про зустрічі з подругами, хоча таких жертв від вас ніхто не вимагав. Ви вже не пам’ятаєте, коли сиділи в салоні краси або вибирали собі нову сумочку в магазині, зате ви постійний клієнт на розпродажах в дитячих магазинах.

№7. Материнський обов’язок для вас важливіше всього

З тих пір, як у вас з’явився малюк, для вас більше не існує виразів «не хочу», «я втомилася», «я більше не можу». «Мама повинна!» — тепер це ваш девіз по життю.

№8. Діти — ваша єдина тема для розмови

Ви постійно говорите про дітей, тому подруги і близькі починають ухилятися від спілкування. Вам за це дуже прикро, але не всім цікаво годинами слухати розповіді про підгузки та дитячі хвороби.

Не обов’язково перетворювати материнство у важкий і виснажливий труд. Немає сенсу в тому, щоб забувати про себе і присвячувати все життя дитині, не потрібно щосили намагатися виглядати ідеальною мамою в очах когось. Постарайтеся знайти баланс між турботою про малюка і часом, який можна витратити на себе. Тоді ви зможете по-справжньому насолоджуватися материнством.

Читайте також

#карантин2020

Як пережити карантин якщо ти мама

⠀Друзі, я знаю, що для багатьох з вас карантин не лише не додав вільного часу, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *