День став довшим, сонце краще прогріває повітря, зазеленіли узбіччя і кожен раз, вдихаючи свіже повітря – хочеться співати! Весна! Як правило, весняні дні швидко перетікають в літню спеку, отже, не за горами літо і сезон відпусток. Сім’ям з маленькими дітьми необхідно заздалегідь продумати спосіб відпочити. Нехай вас не лякає перспектива подорожі літаком. Зазвичай, діти переносять польоти не погано, але до подорожі слід ґрунтовно підготуватися.
- Перед польотом, переконайтеся, що дитина повністю здорова. Протипоказаннями для перельоту у дітей є:
— отит або синусит будь-якої форми;
— захворювання мозку;
— захворювання серцево-судинної системи;
— вік до двох тижнів.
- Заздалегідь подбайте про документи. Паспорти і квитки, броні в готелі, дозвіл , завірений нотаріусом, якщо з малюком летить один з батьків, медичні страховки для всіх. Якщо у мами і дитини різні прізвища, і ви летите в іншу країну, вам ще знадобляться завірені та перекладені копії свідоцтва про народження дитини.
- Не нервуйте. Вам відомо, що діти «зчитують» настрій батьків. Чим більше у вас нервозності – тим вередливіша дитина. Для малюка це нові враження, для вас теж. Скільки б ви не літали до цього, переліт з дитиною буде іншим. Просто налаштуйтеся, заспокойтеся і все буде добре.
- Постарайтеся збиратися без поспіху і приїхати в аеропорт заздалегідь. Запасний час можна витратити з користю, спокійно і без черг пройти реєстрацію, здати багаж, зібратися з думками кафе і подбати про дитину (змінити підгузок, погодувати) і не товпитися біля виходу на посадку. Додатковий час дозволить вам відчувати себе впевнено.
- Заздалегідь уточніть у адміністрації авіакомпанії питання з коляскою. В деяких аеропортах коляски необхідно здавати у відділ багажу, в інших – біля трапа літака. Якщо коляска легка, вагою до 8 кг, можуть дозволити взяти її на борт. Якщо дитині комфортніше в колисці, про можливість взяти її на борт, в індивідуальному порядку теж можна домовитися.
- Якщо переліт з дитиною чекає довгий і в дорозі буде необхідність погодувати її, подбайте про дитяче харчування. Його можна брати на борт літака у необхідній для малюка кількості. Будьте готові, що вас попросять показати банку, подбайте про додатковий час для цієї процедури. Підігрівати харчування в літаку можна, це для вас зроблять члени екіпажу.
- Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то при першому зльоті та посадці необхідно прикласти її до грудей. Це дозволить уникнути закладеності вух. Так само для цієї мети можна дати пляшечку. Якщо дитина трохи старшого віку, спробуйте заздалегідь домовитися про правила поведінки на борту. Програйте вдома кілька ситуацій для польоту.
- Подбайте про розваги для малюка на час польоту. Щоб дитині було цікаво, можна заздалегідь придбати нову гру або іграшку. Це дозволить зайняти її на деякий час. Так само, можна взяти електронні гаджети, що дозволяють пограти в ігри або подивитися мультфільм. З дітьми дошкільного віку під час польоту можна почитати, помалювати, пограти в «асоціації» або «слова». Головне – розважити і постаратися зменшити напругу.
- Заздалегідь подбайте не тільки про комфорт дитини, але і про інших членів сім’ї, у т. ч. себе. Це передбачає вибір гарних, комфортабельних місць, розваги для себе на час сну дитини, вибір зручного для подорожі одягу і так далі.
- Засоби гігієни, такі як вологі серветки, підгузки, антисептик для рук, запасний одяг для дитини – повинні бути з вами на борту. Подбайте, щоб все це було під руками. Навіть дорослий здатний забруднитися або пролити на себе напій, а дитина – тим більше.
Підійшовши до питання польотів з дітьми з усією відповідальністю, заздалегідь уточнивши всі правила перельоту з дітьми в авіакомпанії, якій збираєтеся летіти, ви забезпечуєте собі спокій і впевненість, що все буде добре!
Вдалого відпочинку та м’якої посадки!