Вторник , 28 мая 2024
На замітку:
Головна / Діти / Здоров'я дітей / Для кого створені дитячі майданчики міста?

Для кого створені дитячі майданчики міста?

Доброго дня всім!

Сьогодні мова піде про дитячі площадки Вінниці. Кожна з вінницьких мам, мабуть, вже звернула увагу на те, що у нашому  місті їх з кожним днем стає все більше. Це чудово! Нарешті з дітками є куди піти, там ж цілі атракціони! Разом зі своєю дитиною поринаєш у дитинство. Радієш новим досягненням!

Тільки є одна річ, яка мене особисто турбує, і, думаю, не тільки мене: це старші діти які неконтрольовано ведуть себе на дитячих площадках! Я так розумію, ці площадки створені саме з розвиваючою ціллю для маленьких діток дошкільного віку. Питання не було б таким гострим, якби не виникало травматичних ситуацій на площадках. У нас був випадок, коли я ледве встигла спіймати свою доньку при падінні майже з 2-метрової висоти тільки тому, що хлопці віком по 12-14 років вирішили погратись  у «войнушки». Вони ж не реагують на прохання і претензії! Мало того, що вони там бігають, збивають з ніг малят, так різні «гарячі» словечка видряпувати додумуються! І обурюються на прохання та претензії!

Ще одна річ, яку не можу не виказати, це дівчата віком 13-15 років які люблять погойдатись на дитячих гойдалках. Та просто соромно, коли мама з 2-річним малюком має просити отаку «дівулю» уступити їй гойдалку. Де ж їхнє виховання? Будь-ласка, гойдайтесь на здоров’я коли нікого немає. Але коли площадка повна мам з малятами, а оці «дітлахи» творять там безлад, це обурює!

На минулих вихідних ми гуляли з донькою біля башні на Козицького. Там теж є дитячий майданчик. Цікаво, що гірки поділені на вищі і нищі для діток різного віку. І що ви думаєте? На гірці для менших діток (1,5-2 роки) хлопці віком 12-14 років влаштували «штаб». Мам з дітками на площадці було досить багато. Питається, невже ці хлопці не мають більше де збиратись? Чому їх треба просити уступити місце, посунутись, відійти? Це так важко зрозуміти?

Я думаю багато мам зі мною погодяться! Я б запропонувала ввести якісь часові та вікові межі для дітей. Наприклад, з 4 до 8 вечора заборонити дітям віком старше 8-10 років відвідувати площадку. У цей час мами з малятами влітку саме гуляють. Та вранці з 10 до 12 також ввести якусь міру. Повісити таблички з проханнями… У місті достатньо спортивних закладів де дітки старшого віку можуть себе реалізовувати. Я розумію, можливо, мами старших дітей обуряться. Але ви у змозі поставити себе на місце кожної з мам маленької дитини. Ви вже пройшли цей етап.

Невже не можна направити енергію старших дітей у русло, яке буде тільки на користь? Спорт, танці, гуртки? Обрати можна, треба тільки замислитись над цим питанням.

Хто знає куди можна звернутися з проханням про прийняття обмежень напишіть будь-ласка. Це питання треба вирішити. Давайте зробимо це разом.

 

 

Читайте також

Що покласти до ланчбоксу школяра

Перекуси в школу: що покласти до ланчбоксу школяра?

Дитина проводить в школі близько п’яти годин на день, і вона не повинна бути там …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *