Вторник , 28 января 2025
На замітку:
Головна / Діти / Здоров'я дітей / Знову алергія! І звідки ти взялась?

Знову алергія! І звідки ти взялась?

«Так вийшло, що я, за станом здоров’я, кілька днів перебувала в закритому приміщенні. Але це для мене кілька днів не принесли істотних змін, а природа на місці не стоїть. Вийшла на вулицю — божественна краса. Суміш аромату бузку, каштанів і зелені наповнює душу ніжністю. Хочеться жити і радіти! Але вже через 10 хвилин вся моя радість зникла … Ніс заклало, очі стали свербіти і я безперервно чхала … І так щовесни останні років 7 … І звідки взялася ця алергія?»

З різноманітними проявами алергії стикається, практично, кожна людина. Поласувавши чимось смачненьким, насолодившись ароматом дивної квітки чи скориставшись побутовою хімією, будь-хто може отримати почервоніння та висип на шкірі, зуд, сльозоточивість, закладеність носа чи невтримне чхання. У таких випадках більшість швиденько прямують до аптеки, де  беруть антигістамінний препарат та прираховують  себе до злополучної армії алергіків.

Такий спосіб боротьби з алергічною реакцією приносить більше шкоди, ніж користі, вважають лікарі. Для того щоб ефективно справитись з алергічною реакцією потрібно про алергію знати більше. Ці знання допоможуть уникнути в подальшому проявів алергічних реакцій та зберегти своє здоров’я.

Алергія – захворювання 21-го століття?

Масова схильність людей (особливо дітей) до алергічних реакцій на сьогодні настільки велика, що лікарі констатували: алергія – це захворювання 21 століття. Але що саме викликає цю хворобу і чи являється алергія захворюванням, як таким? Давайте розберемось.

За даними досліджень, процент захворюваності справжньою алергією в останні десятиріччя не виріс. Алергічні прояви, які в більшості називають алергією, є ніщо інше як, так звана «псевдоалергія», або непереносимість (накопичення) організмом людини певних продуктів харчування, запахів тощо. Це не є захворюванням і успішно лікується.

Що викликає алергічну реакцію?

Відрізнити справжню алергію від псевдо-захворювання може досвідчений лікар, після проведення діагностування та огляду пацієнта. Самостійно зрозуміти причину виникнення алергічної реакції можливо уважно спостерігаючи за харчуванням та способом життя. Наприклад, якщо людина правильно харчується, веде здоровий спосіб життя, то алергічний прояв може бути справжньою алергією, тому що підстав для непереносимості та накопичування токсичних речовин немає. Але якщо вживати фастфуд, несумісні продукти і т.д.  – то алергічний прояви можна очікувати у будь-який момент на будь-що – запах, тканину, косметику і т.д. Відрізняється ще псевдо алергія від істинної і тим, що її можна викликати переїданням будь-якого продукту.

Наш час характеризується не тільки поганою екологією, але й масовим споживанням продуктів харчування багатих на ксенобіотики – хімічні речовини які категорично не приймаються живими організмами. Це ті самі синтетичні харчові добавки, емульгатори, стабілізатори і модифіковано змінені жири та вуглеводи. Найбільш жахливим є те, що з раннього дитинства ми зашлаковуємо організм цими речовинами навіть не підозрюючи про це.

Наприклад, продукти дитячого харчування, особливо деякі молочні суміші, містять  пальмову олію. Попадаючи у дитячий організм пальмова олія не виводиться і не перетравлюється, тому що температура її плавлення вища, ніж температура людського тіла. Таким чином, вона залишається на стінках шлунка малюка у вигляді липкої маси. Як наслідок, часті висипання на шкірі ті інші алергічні прояви. При чому дитина абсолютно здорова і тест на алергени не покаже нічого. Висипи є наслідком забрудненої системи травлення. А це вже інша розмова.

Тому якщо змоги годувати малюка груддю немає, краще віддати перевагу козячому молоку. Воно по своєму складу найбільше схоже на материнське і містить багато корисних речовин.

Передивіться своє харчування, спосіб життя. Можливо, алергія це натяк вашого організму на те, що потрібні зміни?

Дуже скоро читайте продовження статті та рекомендації що до лікування алергії.

Читайте також

Що покласти до ланчбоксу школяра

Перекуси в школу: що покласти до ланчбоксу школяра?

Дитина проводить в школі близько п’яти годин на день, і вона не повинна бути там …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

return_links(); ?>