Як би не лякала перспектива народжувати взимку, а вибирати не доводиться. Діти самі обирають собі час появи на світ. Від тебе тут залежить не так вже й багато. Але ти можеш правильно підготуватися і в той самий час «ікс» бути, як кажуть, у всеозброєнні. Що для цього необхідно зробити – читай далі.
Дізнайся все про пологовий будинок
Зима – час не передбачуваний. Тобі необхідно дізнатися не тільки, наскільки там хороші лікарі та умови. Взимку поцікався про температуру в палатах, про систему провітрювання, про відвідування. Високий ризик захворюваності на грип та різними притаманними цій порі року вірусами, підвищує можливість закриття пологового відділення на карантин. Обов’язково дізнайся про інші прилеглі пологові будинки і про умови там. Якщо збираєшся народжувати у Вінниці — тут є адреси пологових будинків та цікава інформація про них.
Заздалегідь збери валізку на пологи.
Попередню дату пологів лікар говорить ще при постановці на облік в жіночій консультації. Ця дата може коригуватися результатами УЗД. Тим не менш, ти вже знаєш приблизно, коли чекати дива і якщо твій строк зараз 35-36 тижнів – поспішай зібрати все необхідне для пологів.
А саме:
— Сумку в пологовий зал для себе: ліки (якщо немає страховки, список дає спостерігаючий лікар), одноразову сорочку, тапочки, халат, рушник, серветки, рідке мило, постільну білизну, памперсні пелюшки.
— Сумку в пологовий зал для дитини: теплу пелюшку і тонку, шапочку, шкарпетки, повзунки і кофточку, підгузки.
— Сумку в післяпологову палату для себе і для малюка: ковдру, змінний зручний одяг, іще один комплект постільної білизни, засоби гігієни, зарядку для телефону, книгу, плеєр, чашку, тарілку, ложку, пачку простого печива (якщо пологи будуть вночі, ти захочеш їсти, щоб хоч щось було); для дитини підгузники, кілька пелюшок, ковдрочку, два-три комплекти одягу, пляшечку і ложечку.
— Сумку на виписку – тут одяг для тебе і для малюка. Цю сумку з собою в пологовий будинок брати немає необхідності. У день виписки її тобі привезуть родичі.
Домовся на рахунок авто
Якщо у вас є машина – відмінно. При першій тривозі чоловік тебе відвезе. Якщо ж машини немає, і живеш ти не в місті, де швидка або таксі прибувають за 5-10 хвилин, подбай про транспорт заздалегідь. Не забувай, що зима є зима, машина може не завестися, може статися заметіль, краще, якщо варіантів у тебе буде кілька.
Якщо є старші діти
Якщо в будинку є діти і вони ще не в тому віці, коли можна залишати самих, подбай про те, щоб було з ким залишити. Можливо у сусідів, або в останні тижні твоєї вагітності нехай приїде мама.
Що робити до пологів?
Будь обережнішою. Гуляти треба багато, хоч і на останніх термінах це важко. Бережись слизьких тротуарів та великого скупчення людей.
Приймай вітаміни і добре харчуйся. Намагайся урізноманітнити меню. Їж рибу і м’ясо, фрукти і овочі. Стеж за рівнем гемоглобіну. Можливо, є сенс додати вітамін Д і кальцій. Запитай у лікаря. Читай, як не захворіти на майбутній мамі в сезон застуд.
Спи по максимуму. Так, зараз спати тобі незручно. Скористайся спеціальною подушкою, знаходь зручні положення і спи. Сили тобі знадобляться, треба більше відпочивати поки є можливість.
Отримуй позитивні емоції. Прочитай нову книгу, піди в гості, в кіно. Головне – не хандрити і отримуй заряд позитивних емоцій щодня.
Народжувати взимку легше, ніж влітку. Та й дітки, кажуть, народжуються крепенькими і витривалими. Дотримуйся обережності, подбай про все заздалегідь і все буде добре!