Четверг , 30 ноября 2023
На замітку:
Головна / Діти / Здоров'я дітей / Харчування дитини за правилом «світлофора»
Правило світлофору у харчуванні
Правило світлофору у харчуванні

Харчування дитини за правилом «світлофора»

Організація режиму здорового харчування дитини справа непроста. У дітей бувають періоди, коли вони не хочуть їсти взагалі нічого. Це нормально.

Фахівці радять дотримуватися «правила світлофора», завдяки якому у вашого малюка в щоденному раціоні завжди буде яскрава і красива, і разом з тим, натуральна і здорова їжа. «Правило світлофора» — це непоганий спосіб перетворити корисну їжу для дитини у цікаву гру.
Саме правило, розроблене дієтологами, дуже просте — кожен прийом їжі малюка повинен містити натуральні продукти як мінімум 3 основних кольорів — зеленого, червоного і жовтого. Ці кольори можна поєднувати в одному блюді, і скласти цілий обід — наприклад, з «зеленого салату, «жовтого» картопляного пюре і «червоного» десерту з ягід.

Користь у кольорі

Дієтологи стверджують, що від кольору їжі залежить наявність у ній різних корисних речовин. Наприклад, у червоних помідорах, кавуні, перці і рожевому грейпфруті міститься лікопін — речовина, що володіє значними антираковими властивостями.

Здорове харчування дитини
Здорове харчування дитини

Жовті овочі та фрукти (від картоплі і кукурудзи — до дині, лимонів, яблук і винограду) багаті біофлавоноїдами, укріплюють мембрани клітин і стінки кровоносних судин, регулюють вміст в організмі важливих ферментів.

Зелене забарвлення капусти, огірків, ківі, яблука, всілякої зелені та інших овочів означає наявність хлорофілом, важливою речовиною для кровоносної та імунної систем, підвищення життєвого тонусу, відновлення тканин і загоєння ран.

Безумовно, ці три кольори — лише основа харчування дитини,  натуральні продукти інших відтінків, також містять багато корисного.

Наприклад, у моркві, малині, жовтому перці і хурмі є помаранчевий бета-каротин, необхідний для зміцнення зору, серця, судин та попередження передчасного старіння.

Як привчити малюка правильно харчуватись?
Як привчити малюка правильно харчуватись?

Бузковий і фіолетовий кольори буряків,винограду, ожини, червонокачанної капусти, баклажанів, слив і смородини надає їм природний барвник антоціан — він потрібен клітинам головного мозку, для поліпшення пам’яті і здібності до навчання. До того ж, більшість з цих продуктів збагатять раціон дитини вітаміном Е.

Правило «світлофора» у харчуванні розвиває самостійність

Застосовуючи у харчуванні правило «світлофора», можна запропонувати дитині яскраві і красиві страви, і захопити малюка цікавою грою. Нехай підбирає собі меню на кожен день самостійно — із заздалегідь розкладених на блюді шматочків фруктів і овочів.

Вибравши продукти, дитина може створювати з них картинки на своїй тарілці. За правильний вибір і фантазію нагородіть дитину гарним десертом!

Грайте з ним в «їстівний світлофор» та в магазин — нехай сам говорить вам, які продукти треба купити, за цим правилом.

Важливо пам’ятати, що нагородою і призом за правильне дотримання «харчового світлофора» не повинна бути шкідлива для дитини їжа — краще подаруйте йому книжку або сходіть разом у кіно.

Читайте також

Що покласти до ланчбоксу школяра

Перекуси в школу: що покласти до ланчбоксу школяра?

Дитина проводить в школі близько п’яти годин на день, і вона не повинна бути там …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *