Суббота , 27 апреля 2024
На замітку:
Головна / Вагітність і пологи / Вінницький районний пологовий будинок — опис, фото та особистий відгук
пологи у Вінниці
пологи у Вінниці

Вінницький районний пологовий будинок — опис, фото та особистий відгук

Адреса: Вінниця, Хмельницьке шосе., 92

Телефон: +380 (432) 51-11-80

Розташування вінницького районного пологового будинку і загальний опис

Районний пологовий будинок м. Вінниці знаходиться при центральній клінічній районній лікарні, на першому поверсі. Відгуків про нього не так вже й багато, але поганого категорично нема. Я сама народжувала тут в 2015 році (в січні), і можу досить об’єктивно описати що тут і як.

Отже, кількість місць точно не знаю, але не велика (приблизно 50 ліжок). У відділенні знаходяться як дівчатка на збереженні (після 20 тижнів), так і породіллі. Палати для тих, хто на збереженні в основному 5-6 місцеві, світлі, чисті.

Післяпологові палати у вінницькому районному пологовому будинку безкоштовні – 3-х місцеві. Є і платні – 2-х місцеві. Коштує така палата 75 грн за добу. У палаті комфортне ліжко, санвузол, поруч може знаходитись хтось з родичів.

На все відділення є два санвузли з душовими, і один туалет. Гаряча вода подається з бойлерів і є цілодобово в будь-яку пору року. У відділенні тепло і навіть жарко.

У пологовому будинку все дуже строго. Медперсонал дуже ретельно стежить за чистотою і порядком. Всі добрі і приємні.

Зайти у відділення без змінного взуття та халату – практично неможливо. До відвідин там взагалі ставляться не дуже. За дверима пологового відділення – будь ласка, а у відділення не особливо хочуть пускати, особливо взимку.

Облаштування пологових палат

Передпологові палати обладнані дуже добре. У кожній такій палаті, їх, якщо я не помиляюся, дві, є і ліжко та гінекологічне крісло. Є фітболи, стільці для пологів. Туалет.

Районний пологовий будинок Вінниці
Районний пологовий будинок Вінниці

Для дитини все готується заздалегідь. Є кювези. Діти після пологів, якщо все добре, перебувають з мамами.

Що стосується лікарів – тут є різні лікарі. Є такі, що можуть у свою зміну навіть не зайти, якщо немає скарг. А є навпаки, що заходять, запитують, дивляться. Дуже хороший лікар – завідувач, Куцулівский Юрій Володимирович, до нього на кесарів розтин багато міських йдуть.

Районний пологовий будинок
Районний пологовий будинок

В цілому, всі бригади професійні. Домовлятися з кимось заздалегідь, як на мене, – немає сенсу.

Так само, мені особисто дуже сподобалася доктор Смирнова Людмила Миколаївна. Строга, але фахівець хороший, зайвого не порадить.

Партнерські пологи тут вітаються, хоча деякі, особливо старої закалки, лікарі та медсестри, виявляли невдоволення з цього приводу.

Скільки коштують пологи в районному пологовому будинку Вінниці?

У попередній статті, про перший пологовий будинок також піднімалась подібна тема. Там все трохи інакше. Що мене здивувало, коли справа дійшла до пологів – це повна відсутність страховки. Тут у жіночій консультації, (на рахунок консультації окрема розмова, вона тут жахлива), видають список медикаментів і все. Мені цей список обійшовся в 500 грн. (січень 2015 р.).

Пологова палата
Пологова палата

Що стосується подяки за пологи – ніхто нічого не вимагає. Якщо є бажання, то можеш подякувати лікареві і акушерці, ні – так ні. Ніхто ніяких претензій не пред’являє.

 Про мої пологи у районному пологовому будинку Вінниці

На 39 тижні почалися перейми, поїхали з чоловіком народжувати (це наші другі партнерські пологи). Мене спокійно прийняли, подивилися і сказали, що поки нічого. Перейми були до ранку і припинилися. Додому мене відпускати вже не хотіли. Довелося перебувати тут ще два тижні. Лікарі і медсестри мені лагідно посміхалися і співчували. Рекомендували ходити, гуляти і відсипатися. Чим я й займалася.

Кілька разів завідувач пробував трошки розкрити водний міхур, щоб викликати родову діяльність. Тренувальні перейми були досить часто, але вони були не дуже болючими і закінчувалися через кілька годин.

Юрій Володимирович запропонував викликати пологи медикаментозно, але домовилися почекати дати попередніх пологів, мені її ставили на 25 січня. (Уточню, спеціально я з завідувачем не домовлялася, що мені було треба – я просто підходила і питала, він спокійно відповідав).

27.01 о 6:00 ранку я випила ¼ таблетки. О 10:00 – ще ¼. Потім був огляд на кріслі – і нічого. Перейми почалися після огляду, і були не дуже сильними, з інтервалом в 5-7 хвилин. В 12:00 мені дали ще шматочок таблетки. Сильного прогресу не було. Сказали поїсти трохи і перебиратися в родову. Там ще раз лікар (завідувач) подивився на кріслі (приблизно о 14:30). Кожен огляд був дуже болючим.

Нас з чоловіком залишили в пологовій, і пішли на обід. І тут почалося щось страшне. Мене трясло, біль став нестерпним — я втрачала свідомість, чоловік відливав мене водою. З допомогою чоловіка сходила в туалет і виявила великі згустки крові. Терміново збіглася вся зміна, прибіг завідувач, стали слухати серцебиття малюка і воно виявилося дуже слабким. Ще раз подивилися на кріслі, розкриття було на 2-3 пальця, прокололи міхур. Поставили два уколи (не знаю що саме) і крапельницю з окситоцином. Перейми стали нестерпно болісними, вставати лікар не дозволяв, я лежала з кисневою маскою, намагалася дихати і вила від болю. Лікарі вирішували чи робити кесарів розтин,  крові було забагато. Але поки вони проводили свій консиліум – у мене почалися потуги. Як раз змінилася зміна. Подивилися на кріслі – повне розкриття. Юрій Володимирович сказав вставати і тужитися стоячи. Ще трохи і мене знову взяли на крісло, за кілька потуг з’явився, нарешті, о 16:20 на світ мій довгоочікуваний син – вагою 3820 і 55 см!

Пологи у районці у Вінниці
Пологи у районці у Вінниці

Відразу ж закричав, мене «заштопали» і поклали його на живіт, так, на кріслі ми пролежали ще дві години, т. к. крові було багато.

Найстрашніше тривало дві години, а здавалося вічністю. Але порівняно з першими пологами п’ять років тому, це був кошмар. Хоча донечку я народжувала важко, 14 годин, вночі, сил не було, та було легше.

Весь цей час, мене заспокоювали, підбадьорювали і робили все, що могли лікарі і акушерка біля мене. Санітарка прибирала без зайвих слів і претензій, навіть жартувала зі мною, за що їй спасибі.

Дитячого лікаря на пологах не було, тільки медсестра. Лікар прийшла на другий день вранці. Знаючи, що я мама з досвідом, мені особливо нічого не розповідали і не показували. Оглянули тільки і все.

Ми з чоловіком подякували всім, хто брав участь у народженні нашого сина. Акушерці – 300, лікарям (двоє) за 400, санітарці – 100. Знаю що дівчата народжували до мене і після, давали по 200, по 100 гривень і ніхто не ображався.

Кесарів розтин на той час коштував 2 тис. грн. Це самі медикаменти. Анестезіолог бере в районці – 500 грн. Решта – хто як вважає за потрібне. Що, в принципі, радує.

Ось, в принципі і все, що мені відомо про вінницький районний пологовий будинок. Якщо щось не врахувала – запитуйте. Поділюся всім, що знаю.

Всім майбутнім матусям – легких пологів!

P.S

І не погоджуйтеся на стимуляцію пологів без медичних показників. Дітки самі знають, коли їм з’явиться на світ! Природні пологи на багато легші!

Читайте також

Що брати на пологи?

Що брати з собою на пологи?

Всю вагітність ти в очікуванні дива ходиш по дитячих магазинах готова скупити всі повзунки, сорочечки …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *