Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Діти / Як отримати безкоштовну путівку у дитячий санаторій за 4 кроки?
Путівка у санаторій
Путівка у санаторій

Як отримати безкоштовну путівку у дитячий санаторій за 4 кроки?

Раніше мені здавалося, що отримати безкоштовну путівку у дитячій санаторій може тільки певна кількість людей (малозабезпечені сім’ї, важкохворі діти, багатодітні сім’ї і т.п.), а також, люди які мають можливість отримати путівку через профком (по місцю роботи). Та коли мене на черговому прийомі педіатр запитала чого я не везу до санаторію дітей і сказала, що можливість отримати путівку є у кожного, мене це дуже здивувало і порадувало. Я одразу ж зайнялась цим питанням. Це, виявляється, не так вже і складно.

 1. Отже, перше, що вам потрібно для отримання безкоштовної путівки у санаторій (якщо ви офіційно не працюєте), це направлення вашого лікаря з висновком, що дитина потребує санаторно-курортної реабілітації. Нам таку довідку дали з приводу частих бронхітів з астматичним синдромом та вірусних захворювань верхніх дихальних шляхів більше 8 разів на рік. Це можна зробити тільки у поліклініці, до якої дитина відноситься по місцю приписки. Важливо, що частота захворювань має бути зафіксована у медичній документації дитини.
 2. Наступний крок – це відвідини завідуючого поліклінікою, або його замісника і постановка на чергу. Для цього ви маєте написати заяву, а ваш педіатр заповнити форму 072/о (санаторно-курортна карта).
  Форма 072/0
  Форма 072/0
 3. Далі все вирішує медична комісія, після позитивного рішення якої, батькам видається довідка з круглою печаттю. На основі цієї довідки і отримується путівка.
 4. Якщо путівки є у наявності, то батькам залишиться зібрати ще кілька довідок, а саме:
 • довідку про склад сім’ї;
 • довідку з санепідемстанції;
 • довідку зі школи (садочку);
 • довідку від дерматолога про відсутність педикульозу або інших заразних шкірних захворювань.

У сумі з путівкою, яку вам видасть завідуючий, ці довідки дають вам можливість відпочивати у санаторії не менше 21 дня.

Якщо ж путівок немає у наявності, то як тільки вони з’являться, і підійде ваша черга, вам зателефонують. Крім довідок, вам буде необхідна копія свідоцтва про народження дитини.

Право на лікування у санаторії мають дітки яким вже виповнилося 4 роки, і не більше 15. У інших випадках питання вирішуються індивідуально.

Якщо вашій дитині 6 і більше років, то вона має право відпочивати тільки у профільних дитячих санаторіях. У більшості з них для перебування батьків умови не передбачені. Будь готові до того, що вам (якщо ви бажаєте бути поряд з дитиною) доведеться знімати житло і харчуватися самостійно.

Якщо ж дитині ще немає 6 років, вам можуть видати путівку у один із санаторії матері та дитини. У таких санаторіях мами (тато чи навіть бабуся) можуть не тільки бути поряд зі своєю дитиною, а й проходити лікування.

Проїзд туди і назад, а також супровід ви забезпечуєте дитині самостійно. Все не так вже й складно. Нещодавно ми по безкоштовній путівці відвідали Яремче, санаторій «Прикарпаття». Детальніше у наступній статті.

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *