Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Автоледі / Керування автомобілем у зоні туману

Керування автомобілем у зоні туману

Привіт усім автоледі!

У цьому пості я звертаюсь саме до любительниць залізних коней, тому що розмова буде на тему керування автомобілем. Ми поговоримо з вами про водіння автомобіля у тумані.

Взагалі вести себе на дорогах треба акуратно, тому що ми не завжди можемо відповідати за обставини, які зустрічаються нам у дорозі. Особливо негативну роль в таких ситуаціях відіграють атмосферні опади, які спотворюють видиму дійсність. Особливо впливає на видимість туман, який може бути настільки щільним, що, як кажуть у народі, не видно на витягнуту руку.

Що допоможе водієві у тумані

Але водії з незалежних від них обставин зобов’язані проводити рухи, не дивлячись ні на які перешкоди. Тому перша заповідь водія автомобіля бути гранично уважним і обережним, коли в’їжджає в зону туману. Необхідно відразу ж зазначити, що всі предмети в тумані здаються ближче, ніж насправді. А тим більше, якщо предмет перебуває в русі.

Тому при вигляді силуету якого-небудь предмету, варто пригальмувати, бо точно не зможете відразу визначити об’єкт на місці, рухається до вас чи від вас. Це дуже складно, поки він не опиниться в зоні повної видимості.

Все те ж саме і з забарвленням. Практично всі кольори, крім червоного, не видно в тумані, тут мається на увазі їх відтінок. Ця обставина створює певні незручності, особливо в момент керування автомобілем по трасі. До того ж, при сильному тумані деякі кольори змінюють своє забарвлення.

Водіння автомобіля у тумані
Водіння автомобіля у тумані

У ситуації туману найефективнішим способом позначити свій автомобіль і дорогу є включення протитуманних фар. До речі, вони бувають білого і жовтого кольорів. Серед фахівців ефективнішим вважається жовтий колір протитуманних ліхтарів. Правильно встановити цей вид фар не складно. Зазвичай туман, чим ближче до землі, тим він рідше. Тому установка протитуманних фар буде правильною на висоті від 30 до 50 сантиметрів над рівнем асфальту.

Не варто включати в тумані дальнє світло фар. Це не допоможе. Навпаки, все стане ще більш розпливчастим. А ось ближнє світло надасть величезну послугу. Саме при включених ближніх фарах добре видно полотно дороги.

Туман і авто
Туман і авто

І останнє, чим можна скористатися під час керування автомобілем в зоні туману, — це слух. Фахівці рекомендують відкрити скло, їхати не швидко і прислухатися. Ваші очі і вуха в ситуації з туманом нададуть вам величезну послугу. Тим більше напружуючи свої почуття, ви автоматично стаєте обережною. А це головне на дорозі.

І запам’ятайте, що всі дорожні знаки оброблені світловідбиваючими фарбами, тому проблем з тим, що ви якийсь знак не помітили на узбіччі в тумані, не виникне.

Читайте також

Правила автоледі

Як керувати автомобілем взимку: лайфхаки від мами-водія

Тільки що повернулася з міста. Страшенний снігопад, вкупі з не дуже активною роботою снігоочищувальної техніки, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *