Четверг , 21 ноября 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Як навчити дітей бути організованими?

Як навчити дітей бути організованими?

Хаос, створюваний дітьми — це щось. Це головний біль будь-якої мами. Замість того, щоб щодня витрачати час на прибирання дитячого королівства, краще витратити якийсь час і зусилля на привчання дитини до підтримання порядку, і заощадити ваш час і сили в майбутньому.

Ось декілька прийомів, які можуть допомогти вам привчити дитину до організованості:

1. Обмеження кількості речей.

Деякі діти легко розлучаються зі своїми іграшками, а деякі ні за що не хочуть відпускати. Для тих, хто впертий у своєму бажанні зберігати кожну дрібницю, можна встановити режим «граничної ємності». Запропонуйте їм зберігати все, що вони хочуть, але тільки до тих пір, поки все це багатство поміщається в певному ящику або на певній полиці.

2. Впровадження «рутин»

Ви знаєте ваші повсякденні звички і довіряєте їм, але для дітей може знадобитися додаткове нагадування. Розробіть для них їхні власні списки рутин, оформіть красиво і прикріпіть у відповідних місцях — там, де діти будуть їх бачити. Особливо важливі звички, пов’язані з відходом до сну, так як вони є запорукою гарного сну для дітей (і спокою для вас)

Списки для дітей
Списки для дітей

3. Маленькі помічники

Дайте дітям можливість відчути себе компетентними. Попросіть їх допомогти вам спланувати ваш загальний маршрут, перетворіть це в гру-головоломку: як найкоротшим шляхом дістатися зі школи, по дорозі забравши речі з хімчистки, купивши продукти, і при цьому переконатися, що заморожені продукти не розтануть в машині, а хімчистка не закриється.

Діти допомагають
Діти допомагають

4. Система АБВГ

Це працює не тільки для дітей, до речі. Суть в тому, щоб кожній речі призначити пріоритет:

А — те, з чим ти граєш постійно: так само, як ми чистимо зуби або їмо

Б — те, з чим ти граєш час від часу: так само, як ми їздимо в супермаркет

Система зберігання дитячих речей
Система зберігання дитячих речей

В — те, з чим ти граєш так само рідко, як буває день народження або Новий рік

Р — з чим ти ніколи не грав (при цьому обговоріть з дитиною можливість зробити добру справу і подарувати ці іграшки іншим дітям)

Після того, як іграшки будуть розсортовані, їм можна виділити відповідні місця для зберігання: група А в безпосередній доступності, групи Б і В на більш високих полицях.

5. Правило «один-на-один»

Вчіть дитину цьому корисному навику: з кожною купленою річчю позбавлятися від аналогічної старої. Перш, ніж купувати нову ляльку, вирішите разом, куди відправиться стара така ж. Діти повинні розуміти, що зберігання не нескінченне, і накопичення речей призводить до хаосу. Крім того, їм потрібно вчитися розлучатися з речами, яких у них у надлишку, і ділитися з іншими людьми, у яких цих речей немає. Кращий час для таких вправ — Новий рік і день народження, коли у дитини з’являється велика кількість нових іграшок і речей.

Заміна однакових іграшок
Заміна однакових іграшок

6. У всього є будинок

Так само, як є будинок у нас, у кожної речі теж має бути свій будиночок. Кольорове маркування контейнерів та ящиків допоможе дітям швидко засвоїти, де які (чиї) речі «живуть» і куди вони повинні вирушати на ніч. Коли діти запитують у вас, де лежить якась річ, завжди звертайте увагу на те, що ця річ знаходиться у своєму «будиночку» і саме тому ви знаєте, де її можна знайти. Ось чому ми повинні завжди повертати речі на їх місця після використання.

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

return_links(); ?>