Суббота , 14 сентября 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / 6 ознак в поведінці дитини, які не можна ігнорувати
Дитяча психологія
Дитяча психологія

6 ознак в поведінці дитини, які не можна ігнорувати

Якщо дитина замикається в собі або не може зосередитися на домашньому завданні, це привід розібратися в причинах. Іноді вони можуть бути досить серйозні.

У середньому 10 відсотків школярів мають різні розлади психічного здоров’я, від умовно легких відхилень, до помітних проблем. Це приблизно по три дитини в кожному класі. Часто, це просто вікові особливості, які пройдуть з плином часу. Але іноді це тривожні дзвіночки, на які варто звернути увагу.

У будь-якому випадку вам знадобиться весь такт і вся ваша делікатність, а також допомога фахівців, щоб визначити, з чим ви маєте справу.

Ось ознаки, на які варто звернути увагу:

  1. ЗМІНА НАСТРОЮ

Дитячі капризи абсолютно нормальні, вони змінюються постійно. Але якщо дитина перебуває в поганому настрої чи стурбована, налякана чимось довгий час, це привід розібратися. Іноді причина полягає в її шкільному оточенні, і це можливо вирішити, з’ясувавши ключову проблему.

  1. ПОРУШЕННЯ СНУ

Проблеми зі сном поширені у дітей і підлітків в силу вікових змін. Однак тривалі безсоння у поєднанні з іншими ознаками повинні насторожити.

  1. НЕЗДАТНІСТЬ ЗОСЕРЕДИТИСЯ

Неможливо вимагати посидючості від дитини в молодших класах. Але якщо вона не здатна зосередитися над домашнім завданням навіть вдома, на короткий час і в комфортних умовах, на це потрібно звернути увагу. Покарання та окрики тут абсолютно марні, до речі.

  1. ПОРУШЕННЯ АПЕТИТУ

Раптова втрата ваги або різкий набір маси тіла можуть означати розлад харчової поведінки. У будь-якого розладу є причини, які варто з’ясувати. Від елементарно несмачної їжі в шкільній їдальні до стресу, який сильно впливає на апетит.

 

  1. БАЖАННЯ ЗАПОДІЯТИ СОБІ ШКОДУ

Нав’язливі пощипування самого себе, обгризання нігтів, покусані губи, навіть мимовільне сечовипускання — все це різновиди самоушкодження. Необхідно знайти причину, яка викликає у дитини таку нервову поведінку.

  1. ЗЛОВЖИВАННЯ РЕЧОВИНАМИ

Йдеться радше про підлітків, ніж про маленьких дітей, але зустрічаються і виключення. Експерименти можуть бути частиною дорослішання, але нервові розлади і зловживання завжди йдуть рука об руку.

Навіть якщо ваш підліток не вживає наркотичні речовини, вам варто звернути увагу на його стосунки з алкоголем, курінням і лікарськими препаратами.

ЩО РОБИТИ?

  1. Відкрито, доброзичливо і з співчуттям поговоріть з дитиною. Вислухайте її, не перебиваючи і не сперечаючись. Ні в якому разі не кажіть, що його/її проблеми незначні. Для дитини вони – величезні. Поважайте це.
  2. Знайдіть спільні варіанти вирішення проблем, які влаштують і вас, і дитину. Так, перевести в іншу школу може бути клопітно, а влаштувати розбиранці з шкільними хуліганами або (що теж буває) з вчителями — здається непосильним завданням. Але це ваша дитина, і їй ні до кого звернутися за допомогою, окрім вас.
  3. Виконайте те, про що ви домовилися.
  4. Якщо стан дитини не поліпшується, зверніться за допомогою до фахівців. До речі, дуже гарний психолог у Вінниці Юлія Короцинська.
  5. Якщо дитина не може сформулювати, що її турбує, зверніться до фахівців.
  6. Ні в якому разі не застосовуйте лікарські засоби, які вам порекомендували знайомі! Або які ви знайшли в Інтернеті. Всі призначення лікаря перевірте у двох сторонніх фахівців.

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *