Среда , 7 декабря 2022
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Як обрати школу для дитини?

Як обрати школу для дитини?

Коли починати вибирати і як обрати школу для дитини – питання, яке батьки, найчастіше, не поспішають собі задавати. Спочатку садок, підготовка, а потім…. Думаючи, що встигнуть і вибрати школу, і влаштувати туди дитину. Аж ніяк. У великих містах, таких як Вінниця, наприклад, замислюватися над тим, як обрати школу для дитини слід вже на 3-4 році життя. Я переконалася в цьому на власному досвіді.

Коли починати вибір школи?

 Чому я стверджую, що підбирати школу для дитини варто так рано? Тому що бажаючих потрапити в гарну школу дуже багато, і проходять, зазвичай ті, хто поворушився раніше (або по знайомству, і за гроші…). Списки складають на два роки вперед. Таким чином, звернувшись у травні в кілька шкіл міста для запису на дошкільну підготовку, я отримала відмову в 5-ти школах. Списки на початку 2015 року на 2016 вже були переповнені. Звичайно, це стосується не всіх шкіл міста.

Всі ми хочемо, щоб наші діти навчалися в кращих школах, в гідних школах. Промоніторивши відгуки про школи Вінниці, я відібрала кілька варіантів, які мене, на той час, влаштовували.

Яку школу обрати?

У нашому місті багато шкіл з різними напрямками. Зрозуміло, що треба дивитися по дитині. Але варто відзначити, що діти розвиваються по-різному. Все стає зрозуміло вже в школі і про напрям слід думати вже по закінченню початкових класів.

Ми зупинили свій вибір на школах №7, №4, №17, №18, №25. Для нас не має значення куди возити, все одно на авто. З цього, критерій відстані від будинку не особливо нас цікавив. У всіх цих школах нам відмовили. Списки вже в травні були переповнені. Мене скрізь питали: чому я не приходила раніше? На рік раніше? Отже, що якщо вашому малюку 4 і ви бажаєте потрапити в одну з кращих шкіл міста – то пора вставати на чергу.

Відстань від будинку до школи

Якщо не одну з найкращих, то яку школу обрати? По-перше, відстань від будинку все ж слід враховувати. Чим менше часу буде забирати дорога у дитини, тим краще. Ще, можна орієнтуватися на відстань школи від місця вашої роботи. Основне правило – зручність для вашої родини. І ще, для першокласника, як я вже переконалася, найбільше значення має не сама школа, а перша вчителька.

Вибір першої вчительки

Саме вибір першої вчительки є головним фактором у житті і навчанні вашої дитини. Тому, визначившись зі школою, починайте збирати відгуки про вчителів, які будуть набирати класи. В ідеалі, треба поступати так:

– зібрати інформацію від мам, чиї діти закінчують початкову школу (4-й клас);

– познайомитися з вибраними вчителями і познайомити дитину;

– напроситися вільним слухачем на урок, оцінити якість викладання та поводження з дітьми;

– ще до знайомства, можна просто підійти до дверей під час уроків, послухати, як учитель звертається з дітьми;

– запитати у самих дітей (діти зазвичай не брешуть);

– записатися в майбутній перший клас до вибраного вчителя.

Від першого вчителя залежить дуже багато: бажання дитини вчитися, початкова база знань, відношення з колективом і ще багато всього важливого.

На що ще звернути увагу при виборі школи для дитини?

 Стан будівлі, класів, територія

Безпека для дітей – це основний критерій, якому має відповідати територія школи і сама будівля. Зверніть увагу на відстань від проїзної частини – чим далі, тим краще. Бажано щоб територія була захищена хорошим парканом, а на самій території не прогулювалися підозрілі особи з пивом і сигаретами.

Класи повинні бути світлими і теплими, добре провітрюваними. Дуже добре, коли старші класи знаходяться в іншому корпусі.

Продовження теми: «Як обрати школу для дитини» читайте в наступній статті. Ви дізнаєтеся про:

– важливість програми навчання школярів;

– чи варто записувати дитину в шкільну їдальню;

– скільки грошей необхідно на щомісячне навчання у державній школі;

– група продовженого дня – за і проти;

– чи прагнути віддавати малюка в сильну школу?

Всього найкращого!

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *