Пятница , 26 апреля 2024
На замітку:
Головна / Діти / Здоров'я дітей / Правила харчування школяра

Правила харчування школяра

Яким має бути харчування школяра?

В першу чергу, школяр повинен харчуватися не менше 5 разів на день. Це:

  • перший сніданок,
  • другий (перекус),
  • обід,
  • полуденок
  • вечеря.

Організм дитини активно зростає. Нехай це будуть невеликі порції, але часто. Звичайно, акцент у харчуванні слід робити на свіжі овочі та фрукти, рибу, м’ясо і злаки.

Що запропонувати школяру на сніданок?

Сніданок обов’язково повинен бути поживним. Краще всього підійдуть молочні каші (геркулесова, рисова, манна, пшоняна), безмолочні (ячна, гречана, пшенична), омлети. До без молочних каш запропонуйте дитині рибну або курячу котлету, тефтельку чи варене яйце. Не  захоплютеся сосисками, сардельками, ковбасами.

Перекус на перерві

Подбайте заздалегідь про контейнер для їжі. Він має бути не великий і місткий. Само собою, це повинна бути ємність з харчового пластику, з міцною кришкою.

Перекус для школяра
Перекус для школяра

З собою дитині запропонуйте бутерброд з сиром, відварним м’ясом чи відбивною, можна запропонувати млинці з різною начинкою. Якщо мамі дозволяє час, можна пекти домашнє печиво, булочки, мафіни. Добре, якщо є можливість дати з собою свіжий фрукт.

Подбайте, щоб у дитини в портфелі завжди були вологі та сухі серветки, антисептик для рук і вода.

Обід та полуденок

Більшість шкіл пропонує для учнів харчування, тобто обід. Зазвичай, це перше і друге, а також напій, булочка.

У кожної сім’ї індивідуально ставляться до харчування дитини у шкільній їдальні. Якщо ви «за», то однозначно спрощуєте собі завдання. В будні дні вам не доведеться піклуватися про наявність у будинку ситного обіду з двох страв (за умови, що вдома ніхто не обідає).

Читайте також: ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРА

Мами, у яких багато вільного часу або, хочуть щоб їх дитина їла в школі, можуть запропонувати чаду поживний обід. Обов’язковою умовою обіду є перша страва.

Обід школяра
Обід школяра

Що можна приготувати школяреві на обід? Супи, борщі, запіканки, різноманітні круп’яні та овочеві страви, м’ясо, рибу. Тут вже варто орієнтуватися на індивідуальні уподобання дитини. Як і в будь-якому дитячому меню, рекомендовано утримуватися від копченостей, жирної і смаженої їжі.

Сімейна вечеря

У багатьох сім’ях саме вечеря є часом, коли всі в зборі. Можна обговорити події за день і просто поспілкуватися.

Бажано, щоб вечеря школяра не була важкою для шлунку. Віддайте перевагу легким стравам. Це можуть бути салати, варені або запечені овочі, риба, курка. На десерт можна разом попити чаю з вівсяним печивом чи пирогом.

Читайте також: СМАЧНА ПРОФІЛАКТИКА ВЕСНЯНОГО АВІТАМІНОЗУ АБО 8 РЕЦЕПТІВ ДОМАШНІХ СОЛОДОЩІВ

Дуже добре, якщо є можливість робити заготовки на тиждень вперед. Наприклад, в суботу, всією сім’єю можна приготувати млинці з різною начинкою, зробити тюфтельок, паштет, нарізати для супів інгредієнти, які можна зберігати в морозилці. Таким чином навіть працююча мама зможе радувати всю сім’ю різноманітністю весь тиждень.

Ну що ж, на цьому все. Пропонуйте свої варіанти страв для першокласників і школярів та пишіть про свої системи харчування!

Читайте також

Що покласти до ланчбоксу школяра

Перекуси в школу: що покласти до ланчбоксу школяра?

Дитина проводить в школі близько п’яти годин на день, і вона не повинна бути там …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *