Четверг , 28 марта 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Красива та здорова / Почуваєшся погано? Мало спиш! Або 10 дуже важливих фактів про сон

Почуваєшся погано? Мало спиш! Або 10 дуже важливих фактів про сон

Незважаючи на те, що сон необхідний для людини, багато хто з нас вважає, що уві сні ми втрачаємо дорогоцінний час. Часто бізнесмени, яким завжди не вистачає часу кажуть: «Висплюся «на тому світі»». Можливо, чергова ніч без сну і допоможе їм відкрити свою справу, але вже здоров’я вона їм точно не додасть.

Існує досить багато причин, для того, щоб повноцінно відпочивати. І вони досить вагомі:

  1. Сон допомагає уникнути діабету і захворювань серця
    Сон і захворювання
    Сон і захворювання

Багато з нас страждає безсонням, але далеко не всі знають, що відсутність сну може згубно позначитися на здоров’ї серця. Крім того, фахівці стверджують, що люди, які погано сплять, більше схильні до ризику захворіти на діабет.

  1. Сон робить нас щасливими

О, це прекрасне почуття, коли ти прокидаєшся бадьорим! Хороший сон — це запорука продуктивного дня. На жаль, далеко не всі можуть похвалитися здоровим сном.

Існують навіть різні методики поліпшення сну. Наприклад, потрібно підтримувати певну температуру в кімнаті. Деякі радять незвичайний метод — намагатися не засинати в той час, коли лежиш у ліжку, тобто діяти «від протилежного».

Цікаво, що якщо вірити статистиці, то краще засипають ті, хто перед сном лежить і просто дивиться в стелю, а не ті, хто лежить з закритими очима.

  1. Сон допомагає боротися із зайвою вагою
    Сон у боротьбі з кілограмами
    Сон у боротьбі з кілограмами

Ви ніколи не помічали, що якщо мало спиш, завжди хочеться більше їсти? Вчені з Hendrix College провели ціле дослідження на своїх же студентах і встановили, що нестача сну впливає на потребу в їжі. Мозку необхідно «паливо» для роботи, тому він поповнює запаси енергії за допомогою їжі. Так що, якщо хочете схуднути, то 8 годин сну обов’язкові!

  1. Сон вдень — це найкращі ліки
    Сон вдень
    Сон вдень

Дослідження NASA доводять, що денний сон впливає на нашу продуктивність. Потрібно всього лише 25-30 хвилин, щоб привести організм в порядок. Краще всього зробити це в проміжок з 13 до 16 годин. Це як раз час вашого обіду, можливо, варто приділити саме його саме сну!

  1. Сон зміцнює імунну систему організму

Наша імунна система працює постійно, відбиваючи безперервні атаки вірусів. Ми можемо допомогти їй у цьому, якщо будемо спати принаймні 7 годин на добу. В іншому випадку організм буде періодично страждати від різних захворювань.

  1. Сон дає новий заряд енергії для нашого мозку
    Енергія
    Енергія

Якщо на вас чекає важливий іспит або співбесіда, то найкращий спосіб підготуватися — це поспати принаймні 8 годин. Вчені довели, що сон безпосередньо пов’язаний з когнітивною функцією. Після безсонної ночі швидкість роботи мозку зменшується, погіршується увага до деталей.

  1. Сон робить нас молодшими

Кожен, напевно, відчував це неприємне відчуття, коли після лихої ночі прокидаєшся і бачиш у дзеркалі людину з пом’ятим обличчям ніби на кілька років старше. Коли ми спимо, наш організм виробляє певні гормони, які необхідні для здорової шкіри і загального стану організму.

  1. Сон піднімає настрій

Сон дуже сильно впливає на нашу нервову систему. Доведено, що люди, у яких проблеми зі сном, частіше впадають у депресію. Крім того, сон допомагає нам справлятися зі стресовими ситуаціями. Це ще раз доводить, наскільки важливо перед відповідальною подією добре виспатися.

  1. Сон обмежує потяг до шкідливої їжі

Відсутність сну робить нас не тільки голодними, але й призводить до того, що ми хочемо їсти більше шкідливої, жирної їжі або продуктів з високим вмістом цукру. Саме тому після бурхливої безсонної ночі, завжди хочеться з’їсти щось солодке.

  1. Сон необхідний для нашого лібідо
    Сон і лібідо
    Сон і лібідо

Якщо останнім часом вам не хочеться сексу, то варто задуматися про те, як багато ви спали за минулі дні. Це відбувається від того, що тестостерон знижується і багато жінок втрачає інтерес до сексу. Вражає, що кожна втрачена година сну викликає падіння лібідо на 14 відсотків.

Тож спати, спати і ще раз, спати. Тоді все буде добре!

Читайте також

Ниркова коліка

Вінницька районна лікарня. Хірургія — відгук

Вже ж дуже хотілось мені щоб день народження було не таким, як у останні роки. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *