Суббота , 22 июня 2024
На замітку:
Головна / Домашній затишок / Сімейний бюджет / Навіщо потрібно вести сімейний бюджет?
Навіщо вести сімейний бюджет?
Навіщо вести сімейний бюджет?

Навіщо потрібно вести сімейний бюджет?

Сьогодні у мене тема, яка ще не зачіплювалась на блозі, а саме: навіщо потрібно вести сімейний бюджет? Дійсно, більшість просто не усвідомлюють, як багато можна досягнути, якщо у вас є, такий собі блокнотик, у якому точно вказані всі витрати та доходи, сплановані покупки та поїздки.

Плюси ведення сімейного бюджету

Загалом бюджет, відмінна штука для того, щоб зрозуміти, як складаються ваші витрати. Реально багато хто вважає, що подумаєш, всього на 100 грн дорожче, але за фактом цих 100 гривень за весь рік (а у когось й за місяць) стільки набігає, що можна купити машину! Іграшкову 🙂 насправді не жартую, економія сімейного бюджету тільки так і складається з дрібниць, це основна фішка. Зекономлені 100 гривень = заробленим 100 гривням. Нещодавно порахувла, що чоловік який палить, витрачає на сигарети в рік приблизно вартість хорошого ноутбука. Тобто, якщо б він не курив, то міг би ноут міняти раз в рік.

Намагатися збільшити свій заробіток — це цілком нормальне бажання і анітрохи не суперечить економії. Якщо йти в двох напрямках одночасно, заробляючи, і усвідомлено відсіваючи непотрібні витрати, можна набагато швидше прийти до своєї мети. Мені щиро незрозуміла ситуація, коли запити ростуть швидше доходів. Ось який сенс витрачати все і залазити в борги, заради чого? Чи не краще, відкладати або вкладати, щоб отримати фінансову незалежність і свободу?

Отже, плюси по пунктах.

  1. Контроль. Ви завжди точно знаєте, на що ви витрачаєте гроші. Не виникає питань, а куди пішло пів зарплати, і хто її витратив.
  2. Усвідомлений вибір. Після декількох місяців ведення бюджету ви реально знаєте, скільки становить кожна стаття витрат, і цілком може бути, ви захочете щось скоригувати (зменшити/збільшити). Таким чином, усуваються непотрібні вам витрати.
  3. Немає боргів. Мінімізується сходження в борги, тому що можна заздалегідь розрахувати та уникнути цього.
  4. Простіше планувати покупки. Якщо ви хочете купити щось велике або поїхати куди-небудь, з бюджетом це набагато простіше запланувати. Ви зможете дізнатися, в якому місяці у вас з’явиться достатня сума, що дуже зручно, або як потрібно змінити структуру витрат, щоб ця сума з’явилася.
  5. Корисно для тривалих подорожей. Завжди можна спланувати заздалегідь, на скільки місяців вистачить грошей.
  6. Зручно для звільнення. Можна дізнатися, скільки є часу і розрахувати, коли пора починати шукати роботу.
  7. Дисциплінує. І в плані витрат, і в плані життя взагалі.

Мінуси ведення сімейного бюджету

Їх набагато менше.

  1. Відзначення витрат і планування сімейного бюджету займає час. При правильному підході зовсім небагато, але займає. Але деколи це навіть приємно, взяти, та розписати план на найближчі півроку і внести туди корисні покупки і довгоочікувані поїздки.
  2. Є ймовірність залипнути на економію і перейти деякі допустимі межі. Або інакше, стати скнарою, почавши економити на всьому взагалі. Варто розуміти, що кордони у кожного свої, що для одного економія, то для іншого — марнотратство.
  3. Доповнення до попереднього пункту. Є ймовірність залипнути на поточній планці доходу і зосередиться тільки на економії. Або інакше, «не дозволяти» мати собі більше грошей, такий собі психологічний бар’єр можна отримати.

Ну ось, це все про те, для чого потрібно вести сімейний бюджет. Як правильно вести сімейний бюджет ми поговорим іншим разом.

Всього найкращого!

Читайте також

Ведення сімейного бюджету

Ведення сімейного бюджету — одна з кращих звичок. Ви здивуєтеся, скільки зайвих грошей з’явиться у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *