Падає на землю таємничо,
Ніби казка, що тамує біль,
Білий сніг, і нас с тобою кличе
В віхоли стерильну заметіль…
Гарні рядки, чи не правда? Так, зима, особливо сніжна, це чудово! Але тобі, майбутній мамі, слід бути дуже обережною. Окрім всяких красот і дивовижних свят зима підносить нам подарунки у вигляді вірусів, нежитю, кашлю, температури та інших «радощів». Твій організм ослаблений, всі його ресурси йдуть на підтримку нового життя, яке росте у тебе під серцем. Слід бути подвійно обережною і берегти себе!
Мені двічі довелося ходити взимку з пузиком. В цьому пості хочу поділитися своїми секретами – як не захворіти майбутній мамі в період грві і холодів?
Правильно одягайся і взувайся!
Якщо у тебе вже великий термін, то ходити з кожним днем все важче. Взимку твоє становище ускладнюється – необхідно одягатися і взуватися, а це, іноді, ціла каторга.
Твій одяг повинен бути легким та теплим. Його має бути мінімум. Тому вибирай зимові речі на флісі і з інших теплих, але легких матеріалів. Краще штани з підкладкою і легкий, але теплий светр, ніж колготи, штани і дві кофти.
Зверни увагу на свою білизну. Один факт вагітності припускає, що білизна має бути натуральною і комфортною. Забудь про бікіні і бюстгальтери з пуш-апом.
Твої плавки повинні бути з бавовни і добре прикривати «все найважливіше». Зверни увагу на резинку – вона повинна бути досить широкою і не тиснути. Хочу сказати, що для вагітних відмінно підходять звичайні труси, а-ля СРСР. Не хочеш ходити в звичайній білизні – вибирай з мереживом, але натуральну і зручну!
Ліфчик для вагітних повинен забезпечувати надійну підтримку набираючих об’єм грудей, і ніде не тиснути, не натирати. У ньому не повинно бути жарко або холодно. Ти взагалі не повинна його помічати.
Дуже добре, якщо ти будеш носити майку, добре прикриваючу поперек. Ще краще, якщо вона буде з серії термобілизни – якщо ти спітнієш, то не буде мокро, і тебе не протягне. Та й замерзнути така майка або футболка тобі не дасть – вона зберігає тепло.
Взуття!
Якщо у тебе на тесті дві смужки – забудь про підбори. Знаю, багато хто до пологів ходить на шпильках…
Якось, у центрі, біля вежі, побачила таку даму. Правда, влітку. Животик тижнів так на 30, шпильки – десь 10 см. і плаття, схоже на бальне. Ні, ну я все розумію, може для фотосесії так і можна одягнутися… Але гуляти… А якщо їй під каблук камінчик потрапить, а вхопитися не встигне, як думаєте, які будуть наслідки?
Якщо все ж таки ви хочете каблук – то нехай він буде широкий і стійкий, не занадто високий, або носіть взуття на платформі.
Хочу зауважити, що забороняють носити підбори вагітним не тільки з-за ризику впасти. На хребет йде сильне навантаження і без каблуків. Подумайте про це.
Щось я відхилилась від теми. Отже, щоб не промерзнути на прогулянці, вибирай взуття з натуральних матеріалів. Нехай зверху не шкіра, але всередині краще тонка овчина, ніж пухнасте штучне хутро.
Не варто віддавати перевагу високим черевикам. У вагітних ноги часто набрякають. В магазині чоботи можуть бути впору, а вдома ти їх вже не натягнеш, або до кінця прогулянки вони тебе будуть нестерпно тиснути.
Поживне меню
Якщо токсикоз вже пройшов, то апетит буває шаленим. Все ж, спробуй його контролювати. Буває, хочеться неймовірних страв – якщо це безпечно і реально, не відмовляй собі в задоволенні. Мені з донькою весь час хотілося яблук і булочок – у результаті мала народилась 4 кг і 58 см, та і я сама була як хороший такий «батон» (+20 кг).
З сином мені снилися шашлики. М’яса хотілося весь час, і я їла. Зауважу, що виглядала я чудово, і набрала тільки 9 кг, які зникли одразу ж після пологів. Але крім того що хочеться, їсти треба і корисності, особливо зараз. У твоєму меню повинні бути горіхи, сир, риба, мед, свіжі фрукти і овочі, особливо буряк і яблука.
Щоб не хотілося на вулиці шаурми та інших швидких перекусів, носи в сумці соняшникове насіння (не смажене) або арахіс. В крайньому, шоколадний батончик і не здумай сильно зголодніти. Я, бувало, не встигала поїсти нормально, або треба було здати аналізи, а черга була довгою, то мала жахливий стан. Починали трястися руки і кружляти голова.
Добре харчування забезпечить твій організм вітамінами, що в свою чергу підвищить опірність захворюванням.
Не захоплюйся трав’яними чаями. Коли ж промерзла або довелося побувати в громадських місцях, можеш пити чай з медом і ромашкою. Можна трошки імбиру додати. Але краще всього пити молоко. Це і безпечно і дуже корисно.
Намагайся менше відвідувати громадських місць
Якщо ти працюєш, то зрозуміло, що ризик захворіти дуже високий. Якщо бачиш, що колеги вже чхають – подбай про маску або хоча б візьми Оксолінову мазь для носа. Пий більше рідини і при можливості виходь подихати.
Походи в магазин доручи чоловікові. Гуляти, навпаки, намагайся більше, але в місцях, віддалених від великих мас людей.
І остання порада – менше нервуй!
Якщо ж уникнути вірусу не вдалося, і ти захворіла – не панікуй. Виклич лікаря або сходи на консультацію. Візьми лікарняну відпустку і все буде добре!