Четверг , 25 апреля 2024
На замітку:

Як виховати лідера?

Виховай лідера

Виховати вундеркінда — ось головна мета сучасної мами. Дитину навантажують розумною літературою з раннього дитинства. Навчають читати і писати з пелюшок. Примушують до гри на 5-ти музичних інструментах, навязують вивчення 3-х іноземних мов, і, на додачу, ставлять на ньому досліди по загартовуванню, правильному харчуванню і т.п.

Мами впевнені — з малюка виросте справжня розумна, здорова людина. Вона всього в житті доб’ється, буде багато заробляти, і, звеличувати матусю. Але, як правило, всі ці заняття і навантаження дають зворотний ефект. Як тільки у дитини з’являється шанс проявити самостійність — вона тут же кидає все нав’язане мамою і займається абсолютно іншою справою.

У результаті — конфлікт і нерозуміння. Виникає питання: чому?

Відповідь проста: тому, що для того щоб виховати розумну, здорову, впевнену в собі людину, не потрібно з раннього дитинства вчити її наукам. А чому ж вчити?

Як виховати лідера?
Як виховати лідера?

Найголовніше — навчити позитивним поглядам на життя. Дитина повинна в кожній ситуації знаходити щось позитивне. Іншими словами, потрібно розвивати оптимізм. Якщо з раннього дитинства ви будете вчити дитину позитивному мисленню, то вже до школи ви виявите в ньому задатки лідера. Адже лідер не той, хто йде «по головах», а той, хто навіть з найскладнішої ситуації виходить з посмішкою, навіть якщо програв.

На своїх помилках

Життя вчить нас отримувати досвід з своїх помилок. Це друге, чому ви зобов’язані навчити дитину. Стрибав, впав. Боляче. Не сваріть і не жалійте. Просто спокійно поясніть, буде стрибати знову — значить знову буде боляче.

Домогтися мети

Навчити добиватися своєї мети — складно. Але якщо починати роботу з самого раннього віку — то вже до 2-3х років ви побачите результат. Починати потрібно з елементарних занять: дотягнутись до іграшки, перекинутись на животик, або спинку самостійно.

Успішні діти
Успішні діти

Для діток старшого віку потрібні заняття іншої складності. Наприклад, скласти пазл, зібрати іграшки самостійно. Головне, не те що дитина робить. Головне за це похвалити, щоб дитина відчула, що ним пишаються. Щоб малюк зрозумів, що таке успіх. Не потрібно робити завдання за дитину. попросіть у нього дозволу йому допомогти, якщо бачите що малюку складно. Якщо у нього щось не вийшло — не сваріть. Скажіть що любите і все одно пишаєтеся ім.

Як навчити?

Навіть у наші часи, у вихованні дітей дуже популярним є метод «батога і пряника». Так, потрібно вчити відповідати за свої вчинки. Безсумнівно, хвалити і заохочувати дитину теж необхідно. Але без фізичних покарань і зайвих подарунків-солодощів.

З самого раннього дитинства дитина починає розуміти, коли його мама або тато чимось засмучені. Малюк відчуває ваш настрій. Саме в ранньому дитинстві легко навчити відповідати за свої вчинки.

Малюк зробив щось погане, не кричіть, не бийте. Ви ж його тільки перелякаєте, він може навіть не зрозуміти, в чому винен. Поясніть, що так робити погано. Скажіть наприклад: «Якщо ти так будеш поступати — мама дуже засмутитися». Цього робити достатньо. Тільки так чинити потрібно завжди.

Приклад з дорослого

Малюки нас копіюють у всьому. Зрозуміло, що не у всіх сім’ях є лідери. Але важливо прагнути до цього. Якщо ви все життя були сірою мишкою, без зусиль вам лідера не виховати. І, в першу чергу, це мають бути зусилля над собою. Не бійтеся і наберіться терпіння.

Діти - наше дзеркало
Діти — наше дзеркало

І найголовніше – любіть своїх дітей однаково сильно завжди. Капризний малюк, чи веселий, нашкодив чи зробив щось хороше. Саме ваша безсумнівна любов і підтримка є запорукою його успішності та віри у себе!

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *