Вторник , 5 декабря 2023
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Красива та здорова / Ниркові коліки. Не побажаєш навіть ворогу….

Ниркові коліки. Не побажаєш навіть ворогу….

Досить довго я нічого не публікувала. Причина банальна і дуже неприємна — я потрапила в лікарню. Так, на жаль, ніхто від цього не застрахований.

Мій діагноз — сечокам’яна хвороба нирок. Я хворію вже 5 років. За ці роки з гострим приступом потрапляла до лікарні 3 рази.

Багато лікарів це захворювання взагалі серйозним не вважають. Від цього не застрахований ніхто. Цим не можна заразиться, це не приходить як ускладнення від іншої хвороби. Сечокам’яна хвороба — це протест організму на наш спосіб життя.

Нирки — фільтр організму. І якщо туди (в наш організм) кидати все підряд, то рано чи пізно цей фільтр засмічується.

Головним ворогом нирок є спиртні напої, солодощі, гострі страви, неочищена вода, велике вживання кави, солі, цукру. У моєму випадку зіграла роль неочищена вода, хронічний пієлонефрит (запалення нирок) і неправильне харчування (захворіла я будучи студенткою 4-го курсу).

А тепер я вам розповім, як дізнатися, що у вас саме напад ниркової коліки (камінчик виходить з нирки) і як собі допомогти поки їде швидка.

Симптоми

Це відбувається несподівано. З’являється спочатку тупий біль в області нирки, який швидко наростає. Біль поширюється вниз, до паху, до ноги. Боліти може і нога, і спина. Коротше кажучи — весь бік. Цей біль такого характеру, що не можеш ні лежати, ні сидіти, ні ходити. Знайти собі місце неможливо.

Поступово з’являється лихоманка і приступи нудоти. Кидає то в жар, то в холод. Потім починає жахливо нудити. Після блювоти стає трохи легше, але ненадовго.

Що робити?

Дзвонити 03. Це перше.

Далі, якщо є в будинку Но-шпа, Спазмалгон, або інші спазмолітики і знеболюючі — випити. Якщо є в ампулах, і в будинку є мед працівник — ще краще, поставити укол.

Ще одна порада — гаряча ванна 35-38 градусів. Чим допомагає? Розширює протоки сечоводу. Камінчик вийде швидше. Не так буде боліти. Але, якщо у вас є захворювання по жіночій частині, або йде менструація — ванна під забороною.

У лікарні вам поставлять крапельницю з знеболюючим, і біль припиниться. Якщо камінчик не великий, то він швидко вийде. Якщо ж ні — тоді доведеться ще лікувати, дробити і т.п.

Багато радять пити трави, настої. У деяких випадках вони допомагають, але тільки 5% хворим. Все залежить від того, який склад камінчика. Кислотні розчиняються швидко, але вони бувають рідко.

Пити настої (корінь і плоди шипшини, кукурудзяні рильця, траву марену та інші сечогінні) можна і потрібно, тільки під наглядом лікарів, звичайно, але не варто нехтувати медикаментозним лікуванням. Все разом допоможе в два рази швидше.

Дуже добре їсти кавуни і огірки у великих кількостях. Але тільки в сезон, (і краще купувати у знайомих).

У будь-якому випадку, бажаю вам ніколи не дізнатися, що таке ниркова коліка. Слідкуйте за своїм способом життя. Пийте багато чистої води і правильно харчуйтеся. Все у вас буде відмінно!

Читайте також

Ниркова коліка

Вінницька районна лікарня. Хірургія — відгук

Вже ж дуже хотілось мені щоб день народження було не таким, як у останні роки. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *