Суббота , 27 апреля 2024
На замітку:
Головна / Домашній затишок / Ціль — встигнути все!
Як все встигнути?
Як все встигнути?

Ціль — встигнути все!

Шановні матусі!

У сьогоднішній статті розмова піде про нашу успішність. Термін «успішність», напевно, не зовсім підходить. Асоціюється він більше з оцінками в школі. Але, тим не менше, кожен день нам просто необхідно «Встигнути все!». І ніяк інакше. Шкода, але до вечора, абсолютно змучивши себе, кожна думає: «Абсолютно нічого не встигла …». Втома накопичується, самоїдство посилюється. З’являються дратівливість, бажання просто втекти з дому і спати, спати, спати …
Як же хочеться припинити цей нескінченний потік справ і турбот! В дійсності це можливо. Вам в допомогу 8 кроків до того, щоб все встигнути.

Крок перший

Ви складаєте план дня? Ймовірно, багато хто вже спробував планувати свій день. Але, не завжди виходить виконати заплановане, чи не так? Давайте змінимо підхід. Для початку спробуйте записувати всі зроблені за день справи. Не забувайте похвалити себе за все. Увечері, постарайтеся не «гризти» себе за те, що не встигли, а похвалити за виконану роботу. Не ставте собі «планку» надто високо. Спростіть завдання. Повірте, настрій буде набагато кращим. А це вже не мало.

Крок другий

Постарайтеся завжди мати при собі блокнот і ручку або диктофон (другий варіант зручніший, є у кожному мобільному телефоні). Буває, що потрібні думки приходять, коли ви активно чимось займаєтесь. Ви їх подумки «берете на замітку», але, звичайно, в потрібний момент не згадуєте. Запам’ятати все неможливо. Перевантажувати пам’ять теж не слід, навіть якщо вона у вас відмінна.
Ще одна мега корисна річ — щоденник. Як виражається в своїй книзі «Тайм-драйв» Гліб Архангельський — «мемуарник». Записуючи всі свої плани, мрії та цілі ви підсвідомо фіксуєте в пам’яті картинку бажаного. Те, до чого прагнете, навіть не усвідомлено. Крім того, щоденник дає можливість зрозуміти себе краще, оцінити свої вчинки і помилки більш детально.

Крок третій

Ех, плани, плани, плани … У всіх є плани, мрії, задачі. Планування для мами — річ дуже зручна і нехтувати ним не варто. Головне підходити до цього питання грамотно. Вам на допомогу — гнучке планування. Це коли план виконується не за часом, а за обставинами. Таких «обставин» у молодої мами знайдеться чи мало.
Про основні справи, звичайно, не варто забувати. Виконуйте їх виходячи з режиму дитини і своїх переваг. Наприклад, похід у поліклініку заплануйте на час, коли малюк точно не буде спати. А похід за продуктами відмінно можна поєднати з прогулянкою.

Крок четвертий

Що для вас важливіше, немитий посуд чи малюк, який просить приділити йому час? Навчіться у своїх повсякденних турботах правильно розставляти пріоритети. Ви не повинні весь свій вільний час проводити на кухні і за пранням / прибиранням. Стандартні жіночі пріоритети це дитина, стосунки з чоловіком, здоров’я, краса, а потім вже ідеальний порядок в домі. Ви маєте усвідомлювати, що дитина швидко виросте, молодість теж не вічна, а посуд, він буде завжди.
Не подумайте, я не закликаю вас терміново закинути всі домашні справи і побігти в косметичний салон. Але повірте, красива, усміхнена дружина набагато важливіше чоловікові, ніж ідеальний порядок в домі. Тим більше, з маленькою дитиною невеликий хаос — це нормально.

Крок п’ятий

Хто вам допомагає по будинку і з дитиною? Не здивуюся, якщо ви намагаєтеся все брати на себе (догляд за дитиною, домашні справи) та ще й працюєте. Чи оцінюють  близькі люди ваші зусилля? Чи помічають вони, взагалі, як ви зі шкіри геть лізете, щоб все встигнути? Навряд чи. Хто звик так жити — цього не помічає. Пропоную внести нові правила в сімейне життя. Делегуйте частину своїх завдань домочадцям. Чоловікові, наприклад, цілком під силу іноді гуляти з дитиною, помити посуд, купувати продукти, регулярно виносити сміття або займатися вечорами прасуванням, під перегляд футбольного матчу.
Якщо є старші діти, то не варто і їх уберігати від домашніх справ. Дитина у віці навіть 4 років цілком може самостійно помити тарілку, заправити постіль, скласти іграшки.
До порядку привчати треба з раннього дитинства. Це не навантаження. Це те, що дітям знадобитися в житті. Спочатку вчіть порядку в ігровій формі. Потім внесіть щоденні дрібні завдання в розпорядок. До речі, маленьким діткам дуже навіть цікавий цей процес.

Крок шостий

Яка у вас на кухні техніка? Сучасні технології — це просто чудо. Якщо є можливість, то обов’язково оснастіть свою кухню всім самим необхідним (мультиварка, мікрохвильова піч, посудомийна машина, кухонний комбайн і т.д.). Повірте, за допомогою домашньої техніки ви звільните масу часу для інших, не менш важливих, ніж приготування їжі, справ.
Ніколи не відмовляйтеся від допомоги. При цьому намагайтеся не відчувати себе у боргу на все життя.

Крок сьомий

Навчіться правильно відпочивати. Якщо є вдень можливість поспати — спіть. Хочеться погуляти довше — погуляйте. Не варто плутати повноцінний відпочинок з переглядом телевізора або «блуканням» по Інтернету.

Крок восьмий

Не забувайте про себе. Ніколи! Ви ні перед ким не у боргу. Вам потрібно розвиватися, читати, шукати своє покликання, зустрічатися з друзями, проводити з чоловіком романтичні вечори, і взагалі, від життя і декрету у вас повинні бути тільки позитивні емоції!

Сьогодні є так багато можливостей рости разом з дитиною всій родині. Танці, музика, центри раннього розвитку. Варто тільки озирнутися!
На завершення хочеться сказати: матусі, перш ніж поринути з головою в повсякденну суєту, озирніться. Світ прекрасний! Вчіться радіти кожному новому дню у ваших діток! Більше оптимізму, більше драйву! Плануйте, делегуйте обов’язки, пробуйте щось нове. Відкривайте для себе всі фарби життя і насолоджуйтеся!

Читайте також

Вафельні трубочки рецепт

Вафельні трубочки, які вдаються завжди

Провірений мільйон разів рецепт трубочок виручає нас коли хочеться солоденького швидко і не дорого. На …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *