Понедельник , 27 марта 2023
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Сім правил для батьків самостійних дітлахів

Сім правил для батьків самостійних дітлахів

Є дітки, батьки яких не встигають за їх прагненням самостійності. Ці поради вам згодяться!

1. Включайте дитину в таку діяльність, де вона може досягти успіху, і не вимагайте виконання поки ще важкого для або невизначеного завдання.

2. Поступово розширюйте коло досягнень дитини, заохочуючи і підтримуючи її у важкі моменти і одночасно навчаючи необхідним «правилами гри» (природним обмеженням і заборонам, які зрозумілі дитині).

3. Допомагаючи долати труднощі, не робіть за дитину те, що вона вже може робити самостійно. («Разом» з дитиною, а не замість неї).

4. Дозволяйте дитині приймати самостійні рішення і відповідати за себе, стимулюючи виникнення у неї природного почуття відповідальності і внутрішньої дисципліни.

5. Підказуйте дитині, коли вона може допомогти кому-небудь, захистити слабшого, поділитися іграшками, солодощами і т.п., щоб вона отримувала досвід самоствердження в цій ролі (вміння віддавати — ознака позитивної сили).

Розвиток самостійності у діток
Розвиток самостійності у діток

6. Підтримуйте в дитині почуття самоцінності і впевненості в собі завжди, навіть в ситуаціях критики або заборони її небажаних дій (поганий вчинок, а не сама дитина).

7. У будь-якій ситуації залишайтесь насамперед люблячими батьками, в чуйному відношенні яких — головне джерело душевних сил дитини, її успішного психічного розвитку.

Найкраще, що можуть дати батьки своїм дітям — це можливість з раннього дитинства повірити в свої сили і постійно розширювати сферу своєї реальної, практичної самостійності.

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *