До недавнього часу, я вважала, що вінницька обласна дитяча лікарня – найкраща в області. Про своє розчарування у відділенні для грудних діток, я писала. І коли мої дітлахи знову захворіли, я вирішила не шукати «найкращих лікарів Вінниці», а звертатись по місцю прописки, тобто до районної поліклініки.
Неприємною новиною було те, що нам дали направлення на госпіталізацію, та діватись було нікуди. За те, моєму приємному здивуванню не було меж, коли оцінила педіатричне відділення вінницької районної лікарні.
Про лікаря
Як не дивно, лікар тут один — це Драчук Алла Миколаївна, вона ж і завідує відділенням. Відділення не маленьке. Треба сказати, що весь медперсонал дуже поважає і слухається свого керівника. Варто мені було передвинути тумбу у палаті, як тут же санітарка сказала повернути її на місце. Бо: «Повинен бути порядок». З цим тут жорстко. Як і має бути!
На рахунок професіоналізму – тут також все на високому рівні. Алла Миколаївна швидко і правильно поставила діагнози дітям, та призначила ефективне лікування.
Я була здивована, що нічого лишнього не призначалося. Як мама часто хворіючи дітей, я багато читаю, і по сучасній медицині також. Тож той факт, що при лікуванні антибіотиками нашого віку, пробіотики потрібні лише у випадку, якщо є видимі порушення у роботі шлунково-кишкового тракту, був мені відомий. І коли лікар їх не призначила, я спочатку здивувалась (зазвичай призначають, при чому найдорожчі). Але вони нам так і не знадобились. Що значно зекономило нам кошти без шкоди для здоров’я діток.
Взагалі, лікування було призначене настільки просте і ефективне…. Ну абсолютно нічого зайвого. А ось аналізи призначались досить часто. За 10 днів їх брали у дітей тричі. Для контролю.
Не сподобалось мені лише те, що у вихідні дні чергового педіатра немає. Є лікарі, але не дитячі. І також те, що додаткові обстеження, типу УЗД, кардіограми, треба проходити у загальній поліклініці. Немає для діток окремих кабінетів…. Але, думаю, управління лікарні знає про це і з часом будуть зміни на краще….
Про медперсонал
Дуже приємно, що ставлення кожної зміни медсестер було гарним і, як то кажуть, «людським». Маніпуляційна медсестра, молоденька дівчина, Ірочка, взагалі не знаю як справляється. На ній і крапельниці, і заміна катетерів, і ін’єкції… Звичайно, медсестрички на зміні їй допомагають. Та все одно не легко.
Весь медперсонал привітний, лагідний до діток, та професіонально виконує свою роботу.
Про харчування
Харчування чотирьох разове. Зранку, десь о 7:30, чай і шматочок батону. О 9:00 – сніданок. Зазвичай це молочна каша. Але буває і суп. Обід о 13:30-14:00. Дають перше, друге і компот. До другого кожен раз є котлетка, шматочок рибки чи салат. Варто зазначити, що для діток на дієті харчування окреме.
Вечеря о 17:00. Трохи рано. До сну треба думати чим ще погодувати дитину. Відбій о 21:00. Йогурти, солодощі, сосиски і подібні покупні продукти тут заборонені. Кожен ранок холодильник оглядають і перевіряють дати на пакетах залишених мамами.
Біля кімнати роздачі їжі є маленька кімнатка, у якій стоїть електрична плита, чайник із водою і каструлька для кип’ятіння пляшечок (для дітей на штучному вигодовуванні). Тож підігріти собі їжу з дому, чи заварити чай не є проблемою.
Посуд варто мати свій.
Про інтер’єр
Дуже сподобався інтер’єр лікарні. Гарна, приємна атмосфера. Все у кольорових тонах, з цікавинками, як для діток. Палати є двомісні і чотирьохмісні. У двомісних туалет з раковиною та дзеркалом у окремому приміщенні. У чотирьохмісних є тільки раковина. Гаряча вода є постійно скрізь.
Не продумали, правда, дизайн дитячих ліжечок. Вони тут двоповерхові і страшенно не зручні. Якщо верхнім ліжечком ще можна якось користуватися, то нижнім – ну дуже не зручно.
Якість звичайних ліжок у палатах різна. Є гарні, сучасні з ортопедичними матрацами, досить широкі, а є вузесенькі, дерев’яні з звичайним ватним матрацом. Нам «пощасливилось» спати і на різних. На простих ліжках, якщо бути з дитиною, спати дуже важко. Ліжко занадто вузьке.
На поверсі є окрема санітарна кімната, у якій є душ і біде, два загальних туалети, поличка для аналізів та сушка для речей. Для мам є інструкція, по якій вони зобов’язані прибиратись за собою. Вважаю, що це правильно.
Також, здивувала наявність ігрової кімнати. Тут є стільчики та столики для діток, різні шафи, полички. Правда іграшок немає. Але дітки приносять з собою м’ячики, олівці, ляльки. Чесно кажучи, нас ця кімната не раз виручала. Після болючих ін’єкцій тут дітки швидко переключаються на приємні ігри. Це полегшує стрес. І дозволяє мамам поспілкуватись, зняти напругу.
У обласній лікарні не дозволяли навіть під час процедур спілкуватись. Зрозуміло, дітки мають різні захворювання. Але інфекційних хворих сюди не кладуть. Для цього є спеціальне відділення. А якщо діти з пієлонефритом і пневмонією будуть спілкуватись – то не нашкодять одне одному. Тай поки діткам погано вони не ходять гратись. Грають вже коли легше, і хвороба відступає.
Є їдальня. Столиків там всього три, але в основному всі їдять у палатах.
В цілому, і відділення, і підхід лікаря, і медперсонал мені дуже сподобались. Краще туди не попадати, але радує те, що якщо прийшлось, то хоч обстановка не гнітюча і люди навколо приємні, бо і без того погано.
Тож, якщо хтось з персоналу педіатричного відділення вінницької центральної районної лікарні буде читати цей відгук, дозвольте ще раз подякувати! Так тримати!
А вам, батьки, бажаю туди не потрапляти. Та якщо довелось, не хвилюйтесь. Тут про вас і ваших діток гарно подбають!