Четверг , 28 марта 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Як навчитись розподіляти домашні обов’язки?
Як навчитись розподіляти домашні обов'язки?
Як навчитись розподіляти домашні обов'язки?

Як навчитись розподіляти домашні обов’язки?

Процес «притирання» один до одного в молодих сім’ях часто протікає не так гладко, як хотілося б. Причиною тому є побут. Як то кажуть «почуття розбиваються об скелі буття». Але не все так страшно. Просто молодим людям необхідно навчиться грамотно розподіляти домашні обов’язки. Тоді дружина не буде «бурчати»: «Ти мені по дому не допомагаєш», «у тебе в голові тільки друзі та пиво» і т.д. А чоловік, у свою чергу, буде розуміти, що дружина — це не мама, і що побут — важлива частина сімейного життя. Нікуди вже тут не дінешся.

Першою причиною конфліктів молодят на побутовому рівні є не бажання, або не вміння, одного з подружжя виконувати певні обов’язки. Якщо з питанням «невміння» впоратися досить просто, то ось «небажання» — це вже проблема.

Як часто буває, чоловік «звалює» на дружину всі домашні клопоти, тільки тому, що вважає це «жіночою роботою». Коріння цієї проблеми впираються у виховання чоловіків. Якщо в сім’ї його батьків всі домашні справи робить тільки мама — то його можна зрозуміти. Але вирішити проблему можна за допомогою домовленості і взаємної підтримки.

Друга, не менш важлива проблема — це те, що жінки, за своєю природою не вміють «просити» чоловіка про допомогу. Бурчати, злитися, о так, це ми вміємо. А ось ласкаво попросити про допомогу — куди вже. У голові крутиться: «Він сам повинен це робити, не маленький» або «Та він знущається просто, невже не видно, що мені потрібна допомога?». Повірте, не видно. Для того щоб чоловік щось зробив, його потрібно попросити. Якщо він вихований у сім’ї, де домашні турботи доля матері, йому навіть в голову не прийде прибирати або готувати. При чому, достатньо одного разу зрозуміти, що чоловіки не розуміють натяків. От як ви скажете, чи попросите, по чіткій інструкції вони і виконають.

Часто буває, що причиною конфлікту і появи небажання виконувати певний обов’язок є несхвалення з боку дружини (чоловіка). Приміром, чоловік помив посуд, а у відповідь отримує тільки придирки: «Ти все робиш не так», «Дай я сама». Або, не зовсім обов’язок звичайно, але якщо дружина за кермом, чоловік бурчить «Та ти не вмієш водити», «Хто тобі взагалі права видав» і т.д. Ось тут треба зупинитися і поставити себе на її (його) місце. Бажання допомагати або щось робити після таких слів пропадає взагалі. Правда?

Як же розподілити домашні обов’язки в молодій сім’ї без скандалів і докорів?

Робити це треба якомога раніше. Одружилися ви, або просто живете разом, значення не має. Встановіть у своєму будинку певні правила. Наприклад:

— Закупівлею продуктів займається чоловік, готуванням — дружина;

— Посуд мити по черзі;

— Сміття виносить той, хто йде на вулицю;

— Прибирання виконується разом і т.д. ;

Правила встановлюються тільки за взаємною згодою. Немає ніяких «повинен» або «зобов’язана». Ви розподіляєте обов’язки, тому, що любите один одного і не хочете сваритися через дрібні побутові проблеми. Звичайно, такі правила повинні виконуватися за замовчуванням.

Якщо чоловік вважає всю роботу по дому жіночою, дружині слід спокійно пояснити, що їй важко одній, що дуже приємно, коли він допомагає, і вона таким чином, відчуває його турботу.

Чоловікові ж слід бути готовим до того, що в його сім’ї все буде не так, як у батьківській. Якщо ви намагаєтеся допомагати дружині по будинку, а вона тільки незадоволена, то вам теж не слід мовчати. Запитайте, чи потребує вона цієї допомоги взагалі?

Постарайтеся взаємно підтримувати один одного. Якщо він (вона) щось робить не так — м’яко скажіть про це, без скандалу і докорів. Так вас швидше почують.

Ставтеся до побутових справ не як до «тягарю», а як до способу відволіктися від роботи, провести час з близькою людиною. Тим більше, домашні справи можна робити, слухаючи музику або «під серіал».

Обговоріть важливі для вас питання. Іноді, звичайнісіньке прибирання разом здатне творити чудеса у відносинах. Психологи навіть наполягають на виконанні деяких домашніх обов’язків разом.

Не забувайте хвалити один одного, взаємно схвалювати. Похвала вселяє почуття впевненості і необхідності.

Якщо закласти правила розподілу домашніх обов’язків на самому початку сімейного життя, то можна ніколи і не дізнатися, що таке рутини побуту. Задумайтеся над цим вже сьогодні.

Читайте також

#карантин2020

Як пережити карантин якщо ти мама

⠀Друзі, я знаю, що для багатьох з вас карантин не лише не додав вільного часу, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *