Четверг , 28 марта 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Осінній догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах
Осінній догляд за шкірою
Осінній догляд за шкірою

Осінній догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах

…Осінь, звичайно, час золотий. Для поетів і романтиків. Але ніяк не для моєї шкіри обличчя…»

Такі сумні думки відвідали мене, коли одного разу осіннього похмурого ранку  глянула в дзеркало і помітила, що з моїм обличчям коїться щось недобре. Ні, все основне було на місці – очі, рот, ніс… Але не подобався мені ні колір шкіри, ні відчуття стягнутості і підвищеної вугруватості на лобі і підборідді… Я, звичайно, дівчина далеко не юного віку, і розумію, що пора вже звикати до того, що подібні зміни в зовнішності з роками будуть переслідувати мене, але опускати руки і миритися з цими законами природи якось не хочеться.

Виждавши ще півгодини я потягнулася за мобільником. Нерви мої здали, і я набрала номер моєї давньої знайомої-косметологині, яка, по-перше, попросила мене «не нагнітати обстановку», не «хандрити по-осінньому» і «зібрати всю свою волю і спокій в кулак», а по-друге, запросила мене сьогодні ж заглянути до неї в кабінет на хвилинку. У неї, мовляв, є для мене і мого заспокоєння чудові поради, як швиденько поправити цю невеселу ситуацію.

З’ясувалося, що саме восени (і чому я раніше цього не помічала?) шкіра нашого обличчя терпить особливі навантаження. В юному віці не так помітні «труднощі» шкірного покриву в міжсезоння, а після 28-30 років догляд за шкірою обличчя жінки повинен бути більш уважним і старанним.

Є певні правила, визначені жінці самою природою. Це і підживлення, і підготовка шкіри восени перед наступним важким і холодним сезоном, вітамінізація і підвищене харчування шкіри взимку, і особливо навесні, зволоження і насичення ягідними і фруктовими вітамінами і амінокислотами обличчя і шиї влітку. А я проігнорувала ці «закони» влітку і спробувала проігнорувати їх восени. Обличчя відреагувало – і ось результат!

Крем для певного типу шкіри обличчя, лосьйони, всілякі тоніки і пінки – це, звичайно, чудово. Але про цілющість, поживність і підвищену вітамінізацію домашніх засобів з натуральної косметики забувати ніяк не можна.

Отже, якими процедурами зайнятися в осінній період для поліпшення стану шкіри обличчя мені порекомендувала моя цілителька-косметолог?

Відбілюючі процедури для обличчя

Восени саме час (якщо ця процедура взагалі потрібна вашому типу обличчя) зайнятися відбілюванням шкіри. У цьому допоможуть нижчеописані засоби.

Так, це важливо! Відбілюючі процедури робляться перед сном, але ніяк не перед виходом на вулицю, де присутній денний ультрафіолет, так як при цьому всі зроблені зусилля по відбілюванню шкіри будуть марні…)

  1. Протирання обличчя ватяним тампоном, змоченим в настої коренів і листя петрушки (пара столових ложок рослини заливається склянкою-двома крутого окропу і настоюється), або в настої липового цвіту (продається в аптеках).
  2. Накладення на обличчя аплікацій і масок з огірка. Для цього огірок натирають на дрібній тертці і змішують з 1 ст. л. будь-якого вашого улюбленого крему. При жирній шкірі огірковий сік змішують з рівною кількістю горілки і трохи віджимають. Марлеві серветки змочують приготованим розчином і накладають на обличчя на 15-20 хвилин. Можна свіжий огірок розрізати навпіл і протерти половинками шию та обличчя, якщо зовсім немає часу.
  3. Маска «Лимонна». Лимонний сік змішують з пшеничним борошном (1:1). Або сік лимона з’єднують з 100 г меду. Будь-яку з цих сумішей накладають на обличчя, шию, груди перед вечірнім умиванням на 10-20 хвилин.
  4. Маска «Сирна». Для відбілювання сухої шкіри косметологи радять змішувати жирний сир і вершки в рівних пропорціях + кілька крапель лимонного соку. Або беруть 2 чайні ложки сиру + 1 яєчний жовток + 5 крапель перекису водню. Сир і жовток розтирають і тільки після додають перекис. Третій варіант для будь-якого типу шкіри обличчя — змішують 3 чайних ложки сиру і 1 чайну ложку меду. Така маска не тільки відбілити, але і підживить шкіру.
  5. «Морквяна» маска також має вибілюючий і поживний ефект. Для її отримання змішують 1 чайну ложку вівсяної муки, половину яєчного жовтка, одну терту моркву. Наносять суміш на обличчя на 20 хвилин. Якщо ви додасте 10-20 крапель лимонного соку — відбілююча дія маски тільки посилиться.

«Вітамінні» маски для шкіри

Такі маски можна робити через день, чергуючи їх. Кожна накладається на 10-15 хвилин, потім змивається і на обличчя наноситься будь-який крем, що підходить вашому типу шкіри. Як ми можемо провітамінізувати різні типи шкіри особи?

У натуральному вигляді використання соків овочів і фруктів рекомендуються жінкам з млявою, пористою, зморшкуватою або пігментованою шкірою, а з включенням жирових добавок – рослинних олій, вершків, сметани — для сухої шкіри.

Для живлення шкіри та підготовки до зимового сезону, ви можете приготувати білково-фруктову або білково-овочеву маску, додавши до збитого яєчного білку чайну ложку будь-якого соку (апельсину, яблука, хурми, моркви, картоплі, огірка, капусти…). Якщо при цьому змішати дві чайні ложки овочевого або ягідного соку зі столовою ложкою пшеничного або вівсяної борошна, крохмалю або толокна, вийде гарна вітамінна маска для будь-якого типу обличчя.

«Осінні» тоніки для обличчя та шиї

Найцінніше, що я почерпнула з бесіди з косметологом, це рекомендація застосування натуральних тоніків, приготованих своїми руками. Зробити їх виявилося зовсім нескладно, а в їх поживної цінності сумніватися не довелося, так як їх інгредієнти були мені відомі заздалегідь. В залежності від проблеми вашої шкіри, використовуйте наступні види тоніків:

1.Тонік від вугрової висипки. Настій календули, води і саліцилової кислоти  змішати в рівних кількостях.

  1. «Чайний» тонік. Намочивши ватяний тампон в чаї, завареному в мінеральній воді з одним шматочком цукру, протирати шкіру вранці і вечорами.
  2. Тонік «Рожевий». 2 склянки сухих пелюсток червоних троянд залийте 1/4 л столового оцту, помістіть в посудину з кришкою і настоюйте 3 тижні. Потім настій процідіть і розбавте рівною кількістю кип’яченої води. Лосьйон добре очищає і тонізує шкіру, підвищує її захисні функції.

Читайте також

#карантин2020

Як пережити карантин якщо ти мама

⠀Друзі, я знаю, що для багатьох з вас карантин не лише не додав вільного часу, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *