Пятница , 26 апреля 2024
На замітку:
Головна / Бути жінкою / Автоледі / Декілька порад автоледі

Декілька порад автоледі

Не так давно у Великобританії провели дослідження, метою якого було дізнатися, як часто сильна половина людства допомагає автоледі при поломці автомобіля. Опитування чоловічого населення показало, що трохи більше половини опитаних, а саме 55% водіїв, побачивши дівчину біля зламаного автомобіля, неодмінно б запропонували свою допомогу. Випробування на трасі показали зворотне. Дослідження також показало, що 97% чоловіків проїжджають повз, ніби не помічаючи зламаний автомобіль і безпорадну дівчину, яка в більшості випадків не знає що робити, якщо поруч немає чоловіка здатного надати допомогу в скрутній ситуації…

Дослідники були здивовані, що дівчині (у дослідженні були піставні дівчата), протягом кількох годин не запропонував допомогу жоден з проїжджаючих повз чоловіків. Спочатку пані намагалися надати допомогу поліцейські в кількості 2х чоловік, а потім була запропонована допомога від 12 осіб, 8 з них виявилися пішоходами.

Було з’ясовано що набагато частіше пропонували допомогти водії автомобілів марки Peugeot (16% випадків). Також стало відомим, що молоді автолюбителі у віці від 19 до 24 років зазвичай тільки на словах обіцяють допомогти дівчині з автомобілем. Як показало дослідження, жоден молодий автомобіліст не зупинився.

Красивій половині людства краще розраховувати на допомогу чоловіків середнього віку (40-50 років), так як 31% чоловіків які запропонували допомогти, були саме цієї вікової категорії, або навчитися бути самостійною і незалежною в автомобільних питаннях.

Саме для таких красунь наводимо кілька корисних порад, які найчастіше автоледі ставлять на форумах. Ми дуже сподіваємося, що наші поради зможуть допомогти тобі в скрутній ситуації на дорозі:

Порада автоледі №1:
Якщо у тебе на швидкості або при гальмуванні почало тремтіти кермо.

Можливі причини: бруд на дисках і під ковпаками, велика різниця тиску в шинах, погане балансування і стара гума, знос наконечників рульових тяг, стерті амортизатори, криві гальмівні диски, погані колодки.

Що робити:

Відвезти авто на автомийку і видалити бруд.
Відвідати шиномонтажну майстерню (перевірити тиск у шинах, відбалансувати колеса).
Нанести візит в автомайстерню (перевірити амортизатори, колодки, наконечники рульової тяги).

Що робити якщо зламалось авто?
Що робити якщо зламалось авто?

 

Порада автоледі №2:
Якщо у тебе пішов дим з-під капоту.

Можливі причини: перегрів і «закипання» двигуна. Найчастіше це трапляється в спеку, але і взимку буває закипання двигуна. Це відбувається з-за відмови вентилятора, поломки термостата, витоку тосола і ще по ряду причин.

Варто зауважити, що у всіх машинах є або датчик температури в двигуні, або лампа-індикатор на приладовій панелі, яка спалахує, якщо щось не так. Коли в машині датчик з зазначенням градусів, то слід знати, що нормальна температура в двигуні — 90-100’С.

Що робити:
Якщо стрілка датчика полізла в червону зону, то слід зупинити машину, якщо таке неможливо, то можна спробувати включити піч на повну потужність. У цьому разі водієві буде спекотно, але двигун, можливо, вдасться врятувати. Зупинившись, не варто відразу глушити двигун — це може привести до поломки. Слід дочекатися, поки температура знизиться до нормальних значень, потім вимкнути піч і двигун.
Перевірити рівень тосолу.
Якщо все-таки справа в вентиляторі, то прямуйте до авто-лікаря

Порада автоледі №3:
Якщо при запуску двигуна з-під капоту починає лунати свист або «завивання»

Можливі причини: знос ременя генератора.

Що робити:

Якщо таке сталося, негайно зупиняйся. Якщо при повторному включенні двигуна пролунає свист і виття, відразу необхідно відвідати сервіс. Сама процедура заміни ременя займає досить невеликий час. Потрібно знати, що можна уникнути даної проблеми, якщо кожні 50-70 тисяч кілометрів міняти ремінь генератора.

Порада автоледі № 4:
Якщо не працює або раптово перестала  працювати педаль зчеплення.

Можливі причини: обрив троса зчеплення (для автомобілів з механічною коробкою передач).

Що робити:

Викликати евакуатор або чекати допомоги хоч будь-якої.
Можливо включити першу передачу і завестися — машина смикнеться, але поїде. Після розігнатися до 20 — 30 км/год — потім включити другу передачу, вона із зусиллям. Далі — на швидкості 40 — 50 км/год — третю і т.д. Труднощі виникнуть на світлофорах, але їх можна подолати. В даному випадку потрібно обов’язково включити «аварійку».

Поломок на дорозі може трапитися багато, але завжди потрібно пам’ятати, що машина не повинна видавати ніяких різких звуків, стукотів, дзвонів або свисту, а при їх появі необхідно відправлятися в автосервіс. На всякий випадок можеш захопити з собою трос, балончик з гальмівною рідиною, а також набір, що складається з комплекту запобіжників, пари запасних свічок, кількох лампочок для задніх ліхтарів, ізоляційну стрічку і скотч. Даний набір завжди може стати в нагоді в дорозі.

І ще одна головна порада: якщо у тебе щось сталося з улюбленим авто, не забувай включати аварійний сигнал і допомогу до тебе прийде обовязково!

Читайте також

Правила автоледі

Як керувати автомобілем взимку: лайфхаки від мами-водія

Тільки що повернулася з міста. Страшенний снігопад, вкупі з не дуже активною роботою снігоочищувальної техніки, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *