Четверг , 28 марта 2024
На замітку:
Головна / Мандри / Цікаве у світі / Будинок на річці Дріна — місце для романтичної самотності!

Будинок на річці Дріна — місце для романтичної самотності!

Річка Дріна (329 км) належить до басейну Чорного моря, і утворюється з’єднанням річок Тара і Пива у Шчепан Поля (висота 470 м).

Басейн Дріни включає в себе південно-західну і західну частину Сербії, західну частину Чорногорії, і північну і східну частину Республіки Сербської. Напрям її потоку з півдня на північ і в неї безліч приток.

Великі притоки з лівого боку: Сутеска, Бистриця, Прача, Дріняча і Яня, а з правого: Чехотіна, Лім, Рзав, Любовіджа і Ядар. Дріна найбільша притока річки Сави в яку вливається поблизу місця Сремська Рача.

У старі часи річка називалася Дрінос, а її народна назва походить від кольору води — Зеленіка. Найкрасивіша і найдовша  (24 км) частина каньйону від Жепи до Клотіевца. Річка в місці Тіесно завширшки всього 15 метрів, а близько Перучца і Зворніка 200 метрів.

Великі міста на березі Дріни — Фоча, Горажде, Вишеград, Баін Башта і Зворнік. Дика сила природи приборкана греблями і озерами (Вишеградської, Перучац, Зворничко). Це порушило, але не знищило красу каньйону річки Дріни.

ГЕС «Баін Башта» в Перучаце найбільший об’єкт на річці Дрині. Там знаходиться гребля висотою 90 і довжиною 460 метрів. Вона запущена в роботу 22 листопада 1966. року.

 Каньйон Дріни

Каньйон Дріни найбільш відомий з плавання на плотах через круті і похмурі прямовисні скелі Тари і Сушиця. Особливо привабливо для туристів, плавання на човні по озері Перучац через каньйон річки Дріни

Каньйон Дріни менш відомий науковій громадськості, але його флора і фауна є унікальною у світі. Різноманітні геоморфологічні структури, напрям її приток Рачі, Дервент, Невенського струмка, Чорного струмка, Брусніци, Жепи, Рзава і саме положення гори Тари забезпечують особливі мікрокліматичні умови, з невеликими варіаціями клімату. Це забезпечує виживання первісних лісових насаджень та ендемічних рослин та рідкісних видів тварин. Деякі види вижили і збереглися тільки у вузьких областях каньйону, і ці реліктові та ендемічні види є живими копалинами. Серед рослин найбільш відома Панчічева або сербська ялина.

р. Дріна, Сербія
р. Дріна, Сербія

 Будиночок на Дрині для безлюдної відпустки

Цей будиночок знаходиться в Сербії, на річці Дріна поблизу містечка Байіна-Башта. Якщо б цей будиночок здавали туристам, то в анотації напевно значилося б: посеред річки, на маленькому острівці розташувався затишний котедж, будівництво якого велося в люту зиму, коли вся річка була вкрита льодом, адже інакше складно підвезти будматеріали для дому.

У літні місяці, рівень води на річці Дріна помітно низький. Його регулює контрольоване вивільнення води на греблі в Перучаце, так що майже все узбережжя Баін Башти доступно для купання.

Одне з місць для купання за пару кілометрів від будинку біля гирла річки Рогачіца в Дрині. Тут кілька відкритих кафе і майданчиків для гри в волейбол і футбол на піску. Устя теж улюблене місце спортивних рибалок.

На цьому місці вони завжди мають гарний улов.

Існує й спеціально обладнаний міський пляж у гирла річки Рача в Дрині поблизу моста який з’єднує Республіку Сербську і Сербію.

Для любителів теплих вод на озері Перучац хороший пляж з басейном для дітей, душові, кабінки для переодягання і красивий ресторан.

Читайте також

Ностальгія

Ми були у Криму двічі, та встигли полюбити його назавжди…

Таких краєвидів я ніде не бачила. Ця природа, море, повітря… У мене ностальгія і я …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *