Понедельник , 27 мая 2024
На замітку:
Головна / Діти / Виховання, дитяча психологія / Коли краще віддати дитину до садочка?

Коли краще віддати дитину до садочка?

Мам, 2-3 –х річних малюків цікавить питання: коли краще віддавати дитину в садок? Мається на увазі і вік, і пора року. На цю тему ведуться активні дискусії на форумах, в коментарях. Як мама з досвідом, хочу запропонувати свою точку зору на дане питання.

Вік дитини для дитячого садка

Коли малюкові виповнюється 1,5-2 роки і він стає більш самостійним, багато мам яро починають його навчати і розвивати. В цьому немає нічого поганого. Однак поспішати віддавати дитину до дитячого саду в 2 роки вважаю нерозумним. Водіть її куди завгодно: в центри раннього розвитку, в різні дитячі секції і т. д. але з садком рекомендую почекати до 3-х років. Поясню чому.

Система наших дитячих садків далека від ідеалу. Яким би гарним не здавався вам дитячий садок на перший погляд, від сучасних міні-садків і центрів для дітей вони разюче відрізняються. По-перше, кількістю дітей.

Середня кількість дітей у групі в звичайному дитячому садку – 35 осіб. Постійно ходить 25-28. У сезон застуд 15-20. Не хворіти кожні два-три тижні перший рік рідко у кого виходить. Неправильний підхід до лікування ГРВІ загрожує ускладненнями (вживання дитиною всяких імуномодуляторів, антибіотиків тощо). В кінцевому результаті ще несформований імунітет отримує не тільки психологічне навантаження, але і фізичне. Виходить, ми самі ж «гробимо» своїх дітей, поспішаючи їх соціалізувати і отримати вільний час.

По-друге, підходом до навчання і виховання. Є дійсно вихователі від Бога. Вони з легкістю справляються з 40 дітками, які замовкають при одному слові і з задоволенням слухають. Але це більше виняток, ніж закономірність. В основному в садках працюють або дівчата без досвіду роботи, які не мають ні терпіння, ні бажання працювати з дітьми, і роблять все можливе, щоб їх було в групі як можна менше. Або жінки з досвідом, що практикують покрикування, і по попі дати можуть і пригрозити…

Вгадати куди потрапить твоя дитина дуже складно, навіть якщо дуже ретельно підбирати садок. Але й такої можливості немає у багатьох. Найчастіше віддаємо дитину куди? Де зручно, де близько від будинку або куди нас водили в дитинстві.

По-третє, ну хоч якими б ідеальними не були вихователі, батьки – різні. Для одного привести дитину з соплями і кашлем – це нормально, для іншого здати 500 гривень в місяць теж «нормально»… А вас ніхто не питатиме. Влаштуєте скандал – так, введуть заходи, поставлять медсестру на двері, на тиждень… А потім… А потім буде теж саме. І нічого ви зробити не зможете. Така система.

Тому, особисто моя думка, не варто віддавати дитину в садок раніше 3-3,5 років. У такому віці дитина вже може нормально пояснити чого вона хоче, і розповісти, як до неї ставляться. В 3 роки вже сформувався імунітет. Так, вдома ви не перехворієте усіма садиковськими болячками, та подумайте, так рано вони вам потрібні? Якщо малюк міцний, то адаптація пройде набагато легше у всіх сенсах.

Звичайно, має місце фактор роботи і забезпечення сім’ї. Якщо мамі треба терміново на роботу… Тільки слід враховувати те, що передбачити, як перенесе малюк адаптацію – неможливо. Необхідно спробувати спланувати все заздалегідь, тобто, якщо мамі через півроку на роботу і дитині не менше 1,6 (саме з цього віку офіційно можна віддати дитину в ясла) – то вже пора пробувати… Діватися нікуди.

Коли віддавати дитину до дитсадка?
Коли віддавати дитину до дитсадка?

Віддавати дитину в садок навесні чи восени

Коли віддавати дитину в садок навесні чи восени? Це друге питання, на яке багато батьків шукають відповідь. Знову ж таки, з особистого досвіду скажу: краще в серпні, навіть у другій половині серпня. Для весни характерний авітаміноз і часті ГРВІ. Це перша причина, чому весною не слід віддавати дитину в садок.

Друга причина – на червень місяць майже всі садочки Вінниці закриваються. Подумайте, дитина тільки адаптується до садка, як знову доведеться робити перерву. Віддавати в період адаптації, а вона може тривати від місяця-двох, до півроку, і навіть року, в черговий дитячий сад – це не варіант, погодьтеся. Дитина тільки почала звикати до колективу і вихователів, як знову треба звикати…

Третя причина – травень, червень – дуже спекотні місяці. У групах, особливо розташованих з сонячної сторони будинку – справжня парилка. Пити вихователі дозволяють не багато (бояться замочених простирадл і штанців). У групі спітнів, на вулиці легкий вітерець і привіт нежить.

Ще однією причиною можу назвати і те, що у батьків, бабусь і дідусів влітку відпустки. Якщо є родичі в селі, то краще нехай дитина подихає повітрям, ніж париться в дитячому саду.

Здається, я розкрила свій погляд на питання: коли краще віддавати дитину в садок? Чекаю в коментарях ваші доводи та історії адаптації до дитячого саду.

Всього найкращого!

Читайте також

Вігвам замовити

Ігри з вігвамом

Попросила донечку підібрати мені список її улюблених ігр з вігвамом. І звичайно перша і найулюбленіша: …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *